اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

SACMI Continua+2120 کوچک و سریع برای محبوب‌ترین اندازه‌ها در بازار

Continua+2120 فشرده‌­ترین و کاربردی ترین ماشین در دسته‌­ی خود است و گروه پرس‌های پیوسته‌­ی SACMI را تکمیل می‌­کند. Pederzini (SACMI): "با این ماشین، SACMI آخرین سّد جدا کننده اسلب‌­ها و اندازه­‌های استاندارد را درهم‌­ می‌­شکند."

sacmi logo sfondo

در حال حاضر، اندازه­ ی 60×60 سانتی متر محبوب­‌ترین کاشی سرامیکی در دنیا است. این کاشی بزرگی است امّا نه به اندازه یک اسلب،  اصطلاحی که معمولاً برای محصولاتی در ابعاد 120×120 سانتی متر یا بزرگ‌تر استفاده می‌­شود. این سایز در بازه­‌ی اندازه­‌ی متوسط قرار می­‌گیرد، اندازه‌­ی 60×60 سانتی متر و مضرب­‌های آن بزرگ­ترین چالش­‌های همه تأمین کننده­‌های جهانی فناوری شکل‌­دهی سرامیک می باشند.

این‌­ها دلایلی هستند که چرا SACMI تصمیم گرفته که بازه­‌ی +Continua خود را بیشتر گسترش دهد که از زمان عرضه‌­ی خود بیش از 100 خط فروخته شده در تمام دنیا دارد. فقط چند ماه پس از ارائه‌­ی PCR 2180، ماشینی با بالاترین بهره­‌وری در بازار با خروجی بیش از 21000 مترمربع در روز اسلب و مضرب­‌های آن، Sacmi اکنون برند جدید PCR 2120 را عرضه می‌­کند که کوچک‌­ترین، فشرده‌ترین و همه­‌جانبه‌­ترین ماشین در دسته‌­ی خود است. همانطور که مدیر واحد محصولات شکل‌­دهی Sacmi، Gianluca Pederzini بیان کرد، این راه حل قادر است که آخرین سد جدا کننده­‌ی اسلب‌­ها و کاشی‌­هایی با اندازه­‌ی استاندارد را بشکند”.

بالاترین سطوح بهره ­وری

PCR 2120 می‌­تواند اسلب‌­هایی با ضخامت تا 20 میلیمتر ، طولی به طور بالقوه نامحدود و عرض بیشینه‌­ی 120 سانتی متر پس از پخت را تولید کند (معادل دو حفره‌­ی 60×60 سانتی متری).

با در نظر گرفتن ضخامت 1cm و اندازه‌­های 120×120سانتی متر، 60×60 سانتی متر  و مضرب­‌های آن، بهره ­وری به میزان 16000 مترمربع در روز می‌­رسد که بالاترین مقدار در این دسته است.

PCR 2120 همچنین فشردگی فوق­‌العاده و هزینه‌­ی عملیاتی پایین‌­تر فراهم می‌­کند و بسته به محصولی که قرار است ساخته شود می‌­تواند 1 تا 5 تغذیه کننده­‌ی پودر را در بر بگیرد. در پایین‌­دست فشرده‌­ساز (کامپکتور)، هر نسخه یک ماشین برش TPV دارد که سازندگان را قادر به ساخت تمام اندازه‌­های فرعی مورد نیاز به یک شیوه اتوماتیک و هماهنگ می­‌کند. “درحالی ­که تمام مشخصات سایر ماشین­­‌ها در خانواده‌­ی +Continua مانند تغییر انعطاف‌­پذیر سایز، مقدار بسیار کم ضایعات و پایین­‌ترین مصرف در بازار را کنار هم می­‌آورد، PCR 2120 به نیازهای سازندگان برای بالا نگه‌داشتن بهره­ وری حتی در زمان سروکار داشتن با اندازه‌ی بسته­‌ی میانگین کوچک‌­تر، تغییرات مداوم اندازه و نیاز به توسعه‌­ی محصولاتی با ارزش بیشتر مانند چاپ خشک پاسخ می­‌دهد”، Alberto Tassoni مدیر تولید شکل‌­دهی Sacmi (واحد تجارت کاشی) می­‌گوید.

طبق گفته‌­ی Pederzini، دلیل آن ادغام تمام مزایای بهره ­وری، هزینه و صرفه­ جویی در فضای یک راه حل پرس سنتی با همه‌­جانبه بودن +Continua از نظر مدیریت تغییر اندازه است.

عملکرد بی‌­نظیر

PCR 2120 جدید به خاطر چهار مشخصه ­ی کلیدی برجسته می­‌نماید:

  • عملکرد عالی در اندازه­‌های مختلف ( 80×80 سانتی متر و 90×90 سانتی متر، با بازه‌­ی بهره ­وری از m2 10600 تا m2 12000)؛
  • طول نامحدود اسلب به طور بالقوه­؛
  • تغییرات سریع سایز(همیشه زیر 30دقیقه)؛
  • کیفیت بهتر بدون کاهش بهره وری، به ویژه در مورد محصولات دکور شده، به خاطر فرآیند پرسی پیوسته با هواگیری کنترل شده.

مصرف و ماندگاری

این ماشین دو مزیت از نظر پایداری زیست محیطی ارائه می‌­دهد. Continua+ 2120 سطوح ضایعات تولید را همیشه زیر %3 نگه می­‌دارد. افزون بر این، این ضایعات بدون توجه به اندازه‌­ی محصول همیشه قابل بازیافت است، بنابراین مقدار آن از ماشین های دیگر خیلی کمتر است. مهم این­که حدود %2 از گرانول پرس را تشکیل می‌دهد و می­تواند مستقیماً و بدون نیاز به هرگونه هزینه‌­ی فرآوری مجدد در چرخه­‌ی تولید تغذیه شود. باقیمانده را می­توان به بالمیل ها برگرداند تا از پسماند صفر در کنار کلّ خط تولید اطمینان حاصل شود.

مصرف انرژی ویژه آن نیز در این دسته از همه پایین‌­تر و به میزان 06.0kWh به ازای مترمربع برای توان نصبی 80kW است.

Continua+ 2120 همانند راه حل­‌های قبلی از تنها 120 لیتر روغن هیدرولیک استفاده می­کند که بیش از %95 نسبت به پرس هیدرولیک کمتر است و صرفه­‌جویی‌­های نسبی بیشتری از نظر انرژی مورد نیاز برای کنترل مدار سرمایش به ارمغان می­‌آورد.

PCR2012 800

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید