اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

SACMI Continua+2120 کوچک و سریع برای محبوب‌ترین اندازه‌ها در بازار

Continua+2120 فشرده‌­ترین و کاربردی ترین ماشین در دسته‌­ی خود است و گروه پرس‌های پیوسته‌­ی SACMI را تکمیل می‌­کند. Pederzini (SACMI): "با این ماشین، SACMI آخرین سّد جدا کننده اسلب‌­ها و اندازه­‌های استاندارد را درهم‌­ می‌­شکند."

sacmi logo sfondo

در حال حاضر، اندازه­ ی 60×60 سانتی متر محبوب­‌ترین کاشی سرامیکی در دنیا است. این کاشی بزرگی است امّا نه به اندازه یک اسلب،  اصطلاحی که معمولاً برای محصولاتی در ابعاد 120×120 سانتی متر یا بزرگ‌تر استفاده می‌­شود. این سایز در بازه­‌ی اندازه­‌ی متوسط قرار می­‌گیرد، اندازه‌­ی 60×60 سانتی متر و مضرب­‌های آن بزرگ­ترین چالش­‌های همه تأمین کننده­‌های جهانی فناوری شکل‌­دهی سرامیک می باشند.

این‌­ها دلایلی هستند که چرا SACMI تصمیم گرفته که بازه­‌ی +Continua خود را بیشتر گسترش دهد که از زمان عرضه‌­ی خود بیش از 100 خط فروخته شده در تمام دنیا دارد. فقط چند ماه پس از ارائه‌­ی PCR 2180، ماشینی با بالاترین بهره­‌وری در بازار با خروجی بیش از 21000 مترمربع در روز اسلب و مضرب­‌های آن، Sacmi اکنون برند جدید PCR 2120 را عرضه می‌­کند که کوچک‌­ترین، فشرده‌ترین و همه­‌جانبه‌­ترین ماشین در دسته‌­ی خود است. همانطور که مدیر واحد محصولات شکل‌­دهی Sacmi، Gianluca Pederzini بیان کرد، این راه حل قادر است که آخرین سد جدا کننده­‌ی اسلب‌­ها و کاشی‌­هایی با اندازه­‌ی استاندارد را بشکند”.

بالاترین سطوح بهره ­وری

PCR 2120 می‌­تواند اسلب‌­هایی با ضخامت تا 20 میلیمتر ، طولی به طور بالقوه نامحدود و عرض بیشینه‌­ی 120 سانتی متر پس از پخت را تولید کند (معادل دو حفره‌­ی 60×60 سانتی متری).

با در نظر گرفتن ضخامت 1cm و اندازه‌­های 120×120سانتی متر، 60×60 سانتی متر  و مضرب­‌های آن، بهره ­وری به میزان 16000 مترمربع در روز می‌­رسد که بالاترین مقدار در این دسته است.

PCR 2120 همچنین فشردگی فوق­‌العاده و هزینه‌­ی عملیاتی پایین‌­تر فراهم می‌­کند و بسته به محصولی که قرار است ساخته شود می‌­تواند 1 تا 5 تغذیه کننده­‌ی پودر را در بر بگیرد. در پایین‌­دست فشرده‌­ساز (کامپکتور)، هر نسخه یک ماشین برش TPV دارد که سازندگان را قادر به ساخت تمام اندازه‌­های فرعی مورد نیاز به یک شیوه اتوماتیک و هماهنگ می­‌کند. “درحالی ­که تمام مشخصات سایر ماشین­­‌ها در خانواده‌­ی +Continua مانند تغییر انعطاف‌­پذیر سایز، مقدار بسیار کم ضایعات و پایین­‌ترین مصرف در بازار را کنار هم می­‌آورد، PCR 2120 به نیازهای سازندگان برای بالا نگه‌داشتن بهره­ وری حتی در زمان سروکار داشتن با اندازه‌ی بسته­‌ی میانگین کوچک‌­تر، تغییرات مداوم اندازه و نیاز به توسعه‌­ی محصولاتی با ارزش بیشتر مانند چاپ خشک پاسخ می­‌دهد”، Alberto Tassoni مدیر تولید شکل‌­دهی Sacmi (واحد تجارت کاشی) می­‌گوید.

طبق گفته‌­ی Pederzini، دلیل آن ادغام تمام مزایای بهره ­وری، هزینه و صرفه­ جویی در فضای یک راه حل پرس سنتی با همه‌­جانبه بودن +Continua از نظر مدیریت تغییر اندازه است.

عملکرد بی‌­نظیر

PCR 2120 جدید به خاطر چهار مشخصه ­ی کلیدی برجسته می­‌نماید:

  • عملکرد عالی در اندازه­‌های مختلف ( 80×80 سانتی متر و 90×90 سانتی متر، با بازه‌­ی بهره ­وری از m2 10600 تا m2 12000)؛
  • طول نامحدود اسلب به طور بالقوه­؛
  • تغییرات سریع سایز(همیشه زیر 30دقیقه)؛
  • کیفیت بهتر بدون کاهش بهره وری، به ویژه در مورد محصولات دکور شده، به خاطر فرآیند پرسی پیوسته با هواگیری کنترل شده.

مصرف و ماندگاری

این ماشین دو مزیت از نظر پایداری زیست محیطی ارائه می‌­دهد. Continua+ 2120 سطوح ضایعات تولید را همیشه زیر %3 نگه می­‌دارد. افزون بر این، این ضایعات بدون توجه به اندازه‌­ی محصول همیشه قابل بازیافت است، بنابراین مقدار آن از ماشین های دیگر خیلی کمتر است. مهم این­که حدود %2 از گرانول پرس را تشکیل می‌دهد و می­تواند مستقیماً و بدون نیاز به هرگونه هزینه‌­ی فرآوری مجدد در چرخه­‌ی تولید تغذیه شود. باقیمانده را می­توان به بالمیل ها برگرداند تا از پسماند صفر در کنار کلّ خط تولید اطمینان حاصل شود.

مصرف انرژی ویژه آن نیز در این دسته از همه پایین‌­تر و به میزان 06.0kWh به ازای مترمربع برای توان نصبی 80kW است.

Continua+ 2120 همانند راه حل­‌های قبلی از تنها 120 لیتر روغن هیدرولیک استفاده می­کند که بیش از %95 نسبت به پرس هیدرولیک کمتر است و صرفه­‌جویی‌­های نسبی بیشتری از نظر انرژی مورد نیاز برای کنترل مدار سرمایش به ارمغان می­‌آورد.

PCR2012 800

مقالات مرتبط

EnerVit: کارآمد و آماده کار با گاز H2

Keramischer OFENBAU در حرکت به سوی استفاده از کوره‌های هیدروژنی است. استفاده از این سیستم جدید با نام EnerViT H2، منجر به صرفه‌جویی فوری در

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید