ماشین‌آلات سرامیک ایتالیا : رشد چهل وپنج درصدی گردش مالی سال 2021

اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

بر مبنای ارقام اولیۀ به‌­دست آمده توسط مرکز تحقیقات Acimac که MECS نام دارد، گردش مالی این بخش با یک افزایش چهل­ و­پنج درصدی در مقایسه با سال 2020، به 2,145 میلیون یورو افزایش خواهد یافت.

سال 2021 سال بازیابی صنعت ماشین­‌آلات و تجهیزات سرامیک ایتالیا بود و مقدار فروش با %45 رشد به 2,145 میلیون یورو رسید.

با وجود اینکه بازار ایتالیا با %58 رشد، عملکرد مالی خوبی داشته و در مجموع به 623 میلیون یورو رسیده­‌‎ است اما هنوز صادرات با چهل درصد رشد نسبت به سال 2020 و ارزش 1,522 میلیون یورو سهم عمده را برعهده دارد.

ارقام مذکور بخشی از نتایج اولیۀ منتشره توسط مرکز تحقیقات MECS-Acimac (انجمن تولید­کنندگان ماشین‌­آلات و تجهیزات سرامیکی ایتالیا) هستند.

امسال برنامۀ انتقال داخلی 4.0 (National Transition Plan 4.0) ، باعث تقویت بازار داخلی شد و بالاخره پس از دوسال سرمایه­‌گذاری متوسط، بازار بین‌­المللی هم بهبود و بازیابی را تجربه می­‌کند. هرچند که بازگشت کارخانجات به ظرفیت کامل با افزایش هزینه­‌های تولید همراه بوده ­است زیرا شرکت­‌ها با افزایش سرسام‌­آور قیمت مواد خام اولیه، هزینه‌­های بالاتر و تاخیر بیشتر در تحویل قطعات، گران­تر شدن حمل‌ونقل زمینی و دریایی و افزایش نامتناسب هزینه‌­های مربوط به انرژی در کارخانه‌­های مشغول به فعالیت روبرو شده­‌اند.

این شرایط روی گردش مالی شرکت‌­ها در ماه­‌های پایانی سال تاثیر داشته و ریسک تضعیف بازیابی اقتصادی کل را به­ همراه دارد.

سفارشات مربوط به 5.5 ماه اول تولید سال 2022 از پیش دریافت شده­‌ است.

Paolo Mongardi رئیس Acimac می­‌گوید: “به‌ ­دنبال نشانه­‌های بازیابی که برای بار اول در یک سال گذشته دیده ­شده­‌اند، انتظارات ما در مورد سال 2021 برآورده شدند. نتیجۀ به‌­دست آمده کاملا استثنایی است اما با در­نظر­گرفتن موارد مختلف تکرار مجدد آن در سال 2022 دشوار خواهد بود. باوجود شش ماه تضمین تولید، همچنان معتقدیم که کاهش رشد در این بخش اجتناب ­نا­پذیر خواهد ­بود. به شدت نگران افزایش سی ­درصدی هزینه‌­های تولید هستیم که برای شرکت‌­ها گریز ­ناپذیر است. از این رو انجمن ما در تلاش است تا با به ­کارگیری اقدامات سیستمی فوری حمایت از کسب­ و­ کارها را تضمین ­کرده و امکان بهره ­گیری ایشان از بهبود اقتصادی و تولیدی حاضر را بدون مواجهه با مشکلات بعدی فراهم کند”.

مقالات مرتبط

تسریع رشد KAJARIA Ceramics

بزرگ‌ترین تولید کننده کاشی هند بر آن است تا با افرایش 15 درصدی نرخ فروش خود در سه سال آینده، همچنان در ادامه روند رشد

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید