اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

ماشین‌آلات سرامیک ایتالیا : رشد چهل وپنج درصدی گردش مالی سال 2021

بر مبنای ارقام اولیۀ به‌­دست آمده توسط مرکز تحقیقات Acimac که MECS نام دارد، گردش مالی این بخش با یک افزایش چهل­ و­پنج درصدی در مقایسه با سال 2020، به 2,145 میلیون یورو افزایش خواهد یافت.

سال 2021 سال بازیابی صنعت ماشین­‌آلات و تجهیزات سرامیک ایتالیا بود و مقدار فروش با %45 رشد به 2,145 میلیون یورو رسید.

با وجود اینکه بازار ایتالیا با %58 رشد، عملکرد مالی خوبی داشته و در مجموع به 623 میلیون یورو رسیده­‌‎ است اما هنوز صادرات با چهل درصد رشد نسبت به سال 2020 و ارزش 1,522 میلیون یورو سهم عمده را برعهده دارد.

ارقام مذکور بخشی از نتایج اولیۀ منتشره توسط مرکز تحقیقات MECS-Acimac (انجمن تولید­کنندگان ماشین‌­آلات و تجهیزات سرامیکی ایتالیا) هستند.

امسال برنامۀ انتقال داخلی 4.0 (National Transition Plan 4.0) ، باعث تقویت بازار داخلی شد و بالاخره پس از دوسال سرمایه­‌گذاری متوسط، بازار بین‌­المللی هم بهبود و بازیابی را تجربه می­‌کند. هرچند که بازگشت کارخانجات به ظرفیت کامل با افزایش هزینه­‌های تولید همراه بوده ­است زیرا شرکت­‌ها با افزایش سرسام‌­آور قیمت مواد خام اولیه، هزینه‌­های بالاتر و تاخیر بیشتر در تحویل قطعات، گران­تر شدن حمل‌ونقل زمینی و دریایی و افزایش نامتناسب هزینه‌­های مربوط به انرژی در کارخانه‌­های مشغول به فعالیت روبرو شده­‌اند.

این شرایط روی گردش مالی شرکت‌­ها در ماه­‌های پایانی سال تاثیر داشته و ریسک تضعیف بازیابی اقتصادی کل را به­ همراه دارد.

سفارشات مربوط به 5.5 ماه اول تولید سال 2022 از پیش دریافت شده­‌ است.

Paolo Mongardi رئیس Acimac می­‌گوید: “به‌ ­دنبال نشانه­‌های بازیابی که برای بار اول در یک سال گذشته دیده ­شده­‌اند، انتظارات ما در مورد سال 2021 برآورده شدند. نتیجۀ به‌­دست آمده کاملا استثنایی است اما با در­نظر­گرفتن موارد مختلف تکرار مجدد آن در سال 2022 دشوار خواهد بود. باوجود شش ماه تضمین تولید، همچنان معتقدیم که کاهش رشد در این بخش اجتناب ­نا­پذیر خواهد ­بود. به شدت نگران افزایش سی ­درصدی هزینه‌­های تولید هستیم که برای شرکت‌­ها گریز ­ناپذیر است. از این رو انجمن ما در تلاش است تا با به ­کارگیری اقدامات سیستمی فوری حمایت از کسب­ و­ کارها را تضمین ­کرده و امکان بهره ­گیری ایشان از بهبود اقتصادی و تولیدی حاضر را بدون مواجهه با مشکلات بعدی فراهم کند”.

مقالات مرتبط

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید