اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

بازار ایالات متحده و آنچه انتظار می‌رود در سال 2019 رقم بخورد

یوزف لودگرن - مشاور اقتصادی، علائم کاهش احتمالی رشد بازار مسکن در ایالات متحده را تحلیل می کند.

با توجه به اینکه بازار ایالات متحده یکی از بیشترین وابستگی‌ها را به واردات کاشی و سرامیک در جهان دارد، بسیاری از تولیدکنندگان آن را “سرزمین فرصت” می‌دانند، با این حال با توجه به شاخص‌های موجود در بازار ایالات متحده به نظر می‌رسد که اقتصاد ممکن است چرخه رو به رشد خود را حفظ کند، اما با اعداد فریب نخورید …
اگر به بازار مسکن نگاه کنید، به نظر می‌رسد که سال 2019 سالی توأم با رشد خواهد بود، اما من اعتقادی به این موضوع ندارم. ما این را به دو دلیل می‌بینیم:

1- نرخ بهره همچنان افزایش می‌یابد، به دلیل این که عنوان قانون مالیات بر کاهش و جابجایی -TCJA (معروف به Trump Tax Cut) یک تزریق کوتاه مدت به اقتصاد را تأمین کرد.
2- کسر سالیانه حداکثر 10،000 دلار بابت TCJA از مالکین خانه‌های شخصی تأثیر منفی خواهد گذاشت.

علاوه بر این، شاخص پیشرو در فعالیت‌های بازسازی (LIRA) چشم‌اندازی کوتاه مدت از بهبود خانه‌های محلی و تعمیر خانه‌های اشغال شده توسط مالک را فراهم می‌کند. این موضوع رشد خوبی را در سال 2018 نشان می‌دهد اما پس از آن در سال 2019 عمدتا به دلیل کاهش فروش املاک، موجود کاهش می‌یابد. تأثیر کاهش مسکن جدید و بازسازی شده، بازار را ضعیف می‌کند. بازار مسکن تقریبا 60٪ تا ٪65 از کل بازار است. بخش باقیمانده، بازار تجاری است که از انواع مختلف ساختمان تشکیل شده است که شامل ساختمان‌های اداری، هتل‌ها، فروشگاه‌های خرده‌فروشی، مراکز خرید، دانشگاه‌ها و ساختمان‌های دیگر مورد استفاده برای اهداف تجاری می‌شود.
یک شاخص اقتصادی برای فعالیت های ساختمانی غیر مسکونی Architectural Billings Index می‌باشد که پیش‌بینی خوبی با زمان سررسید تقریبا 9 تا 12 ماهه از این طریق اعلام شده است و این بیانگر این است که فقط 35-40٪ از بازار کاشی و سرامیک مطابق پیش‌بینی‌های سال آینده خواهد بود.

by Joseph Lundgren Consulting (Allen, Texas) – joe@jlcconsult.com

مقالات مرتبط

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید