اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

بازگشت هفته اوپن BMR

بازگشایی ویژه گالری BMR در Scandiano در طول هفته Cersaie 2023

موضوع نسخه بعدی هفته اوپن BMR “محصولات در بخش‌های انتهایی خط تولید” خواهد بود. این همایش از 26 سپتامبر تا 3 اکتبر برگزار خواهد شد. طبق یک رسم سالیانه، BMR برای یک هفته درهای خود را برای ارائه آخرین نوآوری‌های مربوط به فناوری به روی مشتریان باز می‌کند و در هفته اوپن پیش­رو بر پیشرفت‌های جدید حول محور Vision متمرکز خواهند بود.

گروه محصولات جدید Vision با باز طراحی تمامی سیستم‌های انتهای خط تولید و اعمال تغییرات دیجیتال، عمر دوباره‌ای به این سیستم‌ها بخشیده اند. برنامه‌های دیجیتال جدید با افزایش میزان استقلال و کارایی فرآیند کلیه محصولات را دگرگون کرده اند.ادغام گسترده دستگاه‌ها و دیجیتال‌سازی در سری جدید محصولات به ارائه سیستم کامل و انعطاف‌پذیری منتهی شده است که می‌تواند کلیه نیازهای مربوط به تکمیل کاشی و اسلب بر روی یک پلتفرم واحد را برآورده کند و امکان تولید دسته‌های کوچک از محصولات و کارآمد شدن بیشتر تغییرات مکرر را دارد.

افزایش راندمان استفاده از انرژی، پایداری محیط زیست و بهینه سازی زنجیره تامین تنها برخی از ویژگی‌های نوآورانه سیستم جدید Vision برای عرضه یک فرآیند قوی و پایدار و کاملا مرتبط با (فعالیت صنعتی) است. در این رویکرد جدید فرآیند تولید بر صرفه‌جویی در مصرف منابع انرژی و کاهش هزینه‌ها در نتیجه نظارت بر فرآیندها با دوربین‌های دیجیتال تمرکز دارد.

Squadra Vision که در یک مجموعه تولیدی اسکاندیناوی نصب شده، اولین دستگاهی است که تحت فرآیند جدید فعالیت خواهد کرد.

این سیستم پیشرفته‌ی کاملا خودکار و مهندسی شده که از دوربین و تکنولوژی پیشرفته BMR بهره می‌برد، نخستین سیستمی است که به طور مستقیم از دستگاه سنتی گونیا سازی مشتق شده است. ارتقای مداوم فناوری در کنار به‌کار­گیری مفاهیم جدیدی مانند Smart Factory و Industry 4.0 به صرفه جویی در مصرف انرِژی، پایداری زیست‌محیطی و کاهش هزینه‌های تولید منتهی شده است و آزمایش‌هایی که تاکنون در تاسیسات مشتریان انجام شده حکایت از کاهش چهل درصدی سایش چرخ سنگ‌زنی در مقایسه با لیزر و سایر روش‌های مشابه و با استفاده از مواد، نرخ حذف و سرعت پردازش یکسان دارد.

نوآوری دیگری که در گالری به نمایش گذاشته خواهد شد، محدوده دید Lap-digital-vision است که بر جنبه هایی مانند صرفه جویی در منابع، هم از نظر انرژی (مصرف کمتر برای همان تولید) و هم از نظر مواد خام (استفاده از ابزار و مواد ساینده) تمرکز دارد. کارآمدتر و مصرف کمتر آب). همه اینها با پیاده‌سازی سیستم‌های چشم‌انداز جدید امکان‌پذیر می‌شود، یعنی هنر دیجیتالی‌سازی امروز. نوآوری های موجود در محدوده جدید عبارتند از SuperShine، Digital Vision و Shine Vision.

در این مجموعه SuperShine به SuperShine Digital Vision (با 12، 16 و 20 هد) تبدیل شده است. نسخه جدید به لطف استفاده از پمپ‌های پریستالتیک که به تقسیم محصولات اختصاص داشته و دارای دو کانال تامین هستند، امکان مدیریت یک یا چند محصول را دارد. جایگزینی سیستم ارتباطی ModBus مدار پمپاژ با سیستم کارآمدتر EtherCat متضمن دوزبندی سریع‌تر و دقیق‌تر و محدود­کردن پراکندگی مواد است. علاوه بر آن امکان کنترل بیشتر دما با جلوگیری از ایجاد مشکلات مرتبط با تغییرات ناگهانی دما، به بهبود و یکنواختی بیشتر فرآوری منتهی می‌شود.

Shine Vision یکی دیگر از نوآوری‌هایی است که در هفته اوپن به نمایش گذاشته خواهد شد. این دستگاه که پس از دستگاه SuperShine توسعه داده شد از قطعات الکترونیک و سیستم چشمی برای بررسی سطح قطعه پس از پردازش استفاده می‌کند و امکان استفاده از یک ماژول Gloss (جهت لپینگ براق) و یا یک ماژول Scratch (برای تشخیص عیوب و مشکلات قطعه، کاهش هزینه‌ها و افزایش درصد کاشی‌های بدون ایراد) وجود دارد.

از جمله مزایای عملی لپینگ تصویری دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش قابلیت رقابت‌پذیری به دلیل بهره‌­وری بالاتر
  • کاهش هزینه‌ها در نتیجه کاهش مصرف انرژی، خرابی کمتر دستگاه و درصد کمتر موارد معیوب
  • شناسایی خودکار و اصلاح مشکلات تولید توسط سیستم کنترل تصویری کارخانه
  • بهبود روش‌های کاری پایدار در نتیجه بهره‌وری بیشتر منابع مورد استفاده مانند آب،فرسودگی ابزار سایش و کاهش عیوب.
  • نوآوری بیشتر و رهایی پرسنل از انجام کارهای یدی و تکراری و در نتیجه امکان توجه بیشتر به موارد مهم‌تر و ارزشمندتر مانند توجه بیشتر به جزئیات و تسهیل در حل مسائل و مشکلات.

ترکیب مفاهیم کنترل تصویری و اتوماسیون صنعتی در این محصول BMR امکان فراخوانی مستقیم پارامترهای مربوط به عملیات و تکمیل و اصلاح حین انجام فرآیند را امکان پذیر ساخته است. این اصلاح با در نظر گرفتن نیازها و با بهره‌گیری از نقطه نظر مهندسی تامین کنندگان مختلف ابزار و مواد انجام می‌شود. با استفاده از این تکنولوژی جدید اپراتورها به تکنسین‌هایی تبدیل می‌شوند که با استفاده از مجموعه‌ای از ابزار می‌توانند به بهترین شکل ممکن خط تولید را هدایت کرده و متغیرهای مختلف تولید را در حین فرآیند اصلاح کنند.

امکان پردازش حجم بالایی از اطلاعات در کسری از ثانیه توسط سیستم‌های کنترل تصویری دیجیتال و صنعتی BMR تاثیر مثبتی بر کل فرآیند تولید داشته و به تولید محصولاتی با حداقل نقص منتهی می‌شود.

از جمله سایر برنامه‌ها و خدمات ارزشمند ارائه شده در هفته اوپن BMR می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • BMR i manager: پلتفرم دیجیتال BMR امکان بهینه سازی خط تولید را برای مشتری فرآهم آورده و با ارائه طیف وسیعی از خدمات پس از فروش به بهبود وفاداری مشتری و بهینه‌سازی مدیریت منتهی می‌شود. این پلتفرم به سهولت قابل نصب و راه‌اندازی است و در صورت درخواست مشتری امکان سفارشی سازی را نیز دارد.
  • افزایش بهره‌وری اتوماسیون: بهینه‌سازی، توسعه و آزمایش اتوماسیون خط. استانداردسازی ارتباط با برنامه‌های خارجی کاربردی (CRM، MES و مدیریت)
  • نظارت بر فرآیند تولید: نمایش داده‌های تولید با درجه‌های مختلفی از ارائه جزئیات
  • خدمات هوشمند: بهینه‌سازی خدمات پس از فروش (تعمیر و نگهداری، قطعات یدکی، فرآیند)

کارشناسان مجرب BMR در طول مدت رویداد برای گفتگو پیرامون موضوعات مورد علاقه مشتریان در مرکز BMR حضور خواهند داشت. برای ثبت نام و حضور در این رویداد می‌توانید با نماینده فروش تماس حاصل کنید.

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید