اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

فناوری‌های پیشرفته جهت سورت و بسته بندی کاشی

گل سر سبد ماشین آلات تولید شده شرکت System Ceramic ماشین اتوماتیک کنترل کیفیت و بسته بندی، Qualitron XXL و Multiflex می باشد.

 system ceramics logoQualitron XXL سیستم بصری است که توسط System Ceramics برای کنترل کیفیت سطوح سرامیکی سایز بزرگ طراحی شده است. یکی از پیشرفته ترین فرایندهای جهان، کاشی های سرامیکی با استفاده از دو دوربین دیجیتال، یکی سیاه و سفید و دیگری رنگی فیلم برداری می شوند.

کاشی ها جهت بررسی دقیق عیوب ساختاری و چاپی توسط نور مخصوص تولید شده از یک سیستم نور پردازی که توسط System Ceramics طراحی شده است، نورپردازی می گردند.

یک دستگاه مخصوص تعیین موقعیت میکرومتری، سیستم بازرسی کاشی ها و اسلب های ضخامت های مختلف را بطور کامل هم تراز می کند. این سیستم قادر به بررسی بافت و چاپ سطوح کاشی های سایز بزرگ و اسلب ها و سایزهای کوچکتر آن در جزئیات دقیق است.

فرآیند سورت اتوماتیک به گونه ای طراحی شده است تا حتی بدون حضور اپراتور مطابق با اصول تولید هوشمند و صنعت 4.0 کار کند. یکی از مهمترین ویژگی های Qualitron نرم افزاری قدرتمندی است که به طور کامل توسط تیم داخلی مهندسان فناوری اطلاعات ساخته شده است که یکی از بی نظیر ترین برنامه های یادگیری ماشین را در دنیا ایجاد کرده است. یک روش خودکار این امکان را فراهم می کند تا محصول بصورت کاملاً اتوماتیک تنظیم شود. این نرم افزار انواع عیوب مختلف را شناسایی می کند و آنها را به منطق کنترلی ماشین های سورت بعدی Qualitron XXL منتقل می کند. هر دستگاه به یک کامپیوتر صنعتی و یک رابط Copilot 21 اینچ شخص و ماشین با صفحه نمایش گرافیکی با کیفیت بالا HD تجهیز شده است.

در زمینه بسته بندی، System Ceramics یک بروز رسانی تکنولوژیکی برای سیستم بسته بندی Multiflex ارائه می دهد که انعطاف پذیری و سفارشی سازی بیشتری را فراهم می سازد. Multiflex یک دستگاه بسته بندی پیشرفته طراحی شده برای بسته بندی کاشی های سرامیکی ابعاد مختلف با استفاده از کارتن های بدون رنگ یا از پیش چاپ شده است.

با شروع از برگ کارتن بی رنگ، ماشین بسته ای را با توجه به بسته بندی مرتبط با دسته کاشی ها جهت مدیریت هرگونه تغییر به لحاظ اندازه و ارتفاع دسته ایجاد می کند. مواد مورد استفاده برای بدست آوردن نوارهای مورد نیاز در استاندارد 120×120 سانتیمتر قرار می گیرند و سپس برش داده می شود تا بسته ای کاملا بسته بندی شده ایجاد گردد. سپس دستگاه به صورت اتوماتیک کارتن بسته بندی را فرم می دهد تا کاشی های تا سایز 120X180 را محصور کند. پانل کنترل با جدیدترین نسل کامپیوتر صنعتی Copilot با صفحه نمایش لمسی 15.6 اینچی Full HD و نرم افزار مدیریت ساده و بصری تجهیز شده است.

Multiflex قادر به تولید تا 10 بسته در دقیقه با صرفه جویی قابل توجهی در کارتن (تا 80٪ بسته به اندازه) می باشد. این تکنولوژی با تمرکز بر بسته بندی ضد ضایعات و کاهش مصارف، طراحی شده و به منظور صرفه جویی در هزینه های تولید بهینه سازی شده و در عین حال به لطف صرفه جویی در انرژی و مواد خام از محیط زیست حمایت می کند.

نسخه جدید Multiflex نوآوری فرآیند جدیدی را به ویژگی های توصیف شده در بالا اضافه می کند. اولین تغییر عمده تعیین موقعیت 4 بخش ذخیره سازی کارتن است که می تواند در یک ردیف (راست یا چپ) یا در دو طرف (2 در سمت راست و 2 در سمت چپ) مدیریت شود. ابعاد بخش های ذخیره سازی، جهت توانمند سازی آنها در کنترل برگ های کارتن از پیش چاپ شده و در نتیجه عملیات چندگانه بعدی، افزایش یافته است. در مرحله دوم، جعبه ها می توانند برای اندازه های مختلف با عملیات تغییر اندازه بصورت بسیار سریع فرم دهی شوند در حالی که چاپ طرح در زمان واقعی بر روی بسته را می توان بر روی دستگاه تنظیم کرد. این موضوع به لطف مکانیک های ساده شده حاصل می شود که قادر به تولید بسته بندی نهایی در تعداد کمی از مراحل می باشد.

 

مقالات مرتبط

ما Acimac هستیم

برند جدید Acimac با نام «We Are Acimac»، تداعی فناوری ساخت، طراحی و ارائه خدمات ایتالیائی در تولید محصولات سرامیکی است و قصد دارد تا

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید