اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

پرس‌کاری بدون قالب برای سایزهای متداول کاشی

در اواخر ماه سپتامبرSystem Ceramics پرس Superfast خود را رونمایی کرد،این نخستین و تنها پرس بدون قالب برای صنعت کاشی سرامیکی است. یک نوآوریِ با مزایا و سطوح عملکردی که پرس‌های متداول نمی‌توانند به سادگی با آن مقایسه شوند.

system ceramics logo

Superfast با عملکرد بدون قالب و سامانه تسمه‌ایِ منحصر به فرد خود قادر است تا همه سایز‌های متداول را بر اساس مدول‌های cm 60، cm 80 و cm 90 در ضخامت‌های از 3 تا mm 30 تولید کند و از طریق نرم‌افزار، عملیات تغییر سایز و ضخامت را بسیار سریع و ساده می‌سازد.

علاوه بر سادگی، انعطاف‌پذیری و سهولت استفاده، مزیت مهم دیگرِ این فناوری جدید، سامانه بازیابی ضایعات سرامیکی است که از مرحله پرس‌کاری و بُرش پیش از پخت ناشی می‌شوند. به لطف یک فرآیند شکل‌دهی بر اساس تکنیک پُر کردن مضاعف، پس از انجام آسیاب بی‌وقفه در کنار پرس و آمیختنِ متعاقب آن که برای استفاده مجدد آماده می‌شود، صد در صد از ضایعات می‌توانند بازیافت و دوباره وارد چرخه تولید شوند. در عملیات پُر کردن مضاعف، مواد بازیافتی برای ایجاد بیس کاشی سرامیکی به کار می‌روند و ماده اسپری درایر شده خالص بر بالای این لایه اِعمال می‌شود.

این فرایندِ بسیار کارآمد و ارزش افزوده به آسانی توسط نرم‌افزار مدیریت می‌شود و منجر به ضایعات صفر و در نتیجه مصرف کم‌ترِ مواد اولیه می‌شود. آزمون‌های آزمایشگاهی و صنعتی که توسط مراکز تحقیقاتی معتبر و مستقل انجام شدند، نشان داده‌اند که کیفیت زیبایی شناسی و فنیِ کاشی‌های نهایی با نمونه‌هایی که فقط با استفاده از پودر اسپری درایر شده خالص تولید می‌شوند، یکسان هستند.

همگام با فلسفه توسعه دادنِ فناوری‌های پیشرفته System Ceramics برای تولیدِ به طور فزاینده پایدار، Superfast تنها بخشی از یک فرآیند تولید دایره‌ای (circular production) با هزینه‌های پایین‌تر نیست، بلکه امکان مصرف انرژی تا 70 درصد کم‌تر از دستگاه‌های متداول را فراهم می‌کند.

با در نظر گرفتن این که پرس Superfast می‌تواند به تولید روزانه 20،000 متر مربع کاشی دست یابد و این ظرفیتی است که نیاز به استفاده از دو پرس متداول خواهد داشت، این فرآیند به خاطر بهره‌وری بالای خود نیز سرآمد است. مزیت دیگر، امکان کار با هر نوع پودر اسپری درایر شده (اِستون‌وِر پرسلانی، مونوپروزا، بدنه قرمز یا گرانول خشک) است. در حالی که Superfast برای ترویج توسعه پایدار صنعتی با تمرکز ویژه بر کاهش هزینه‌ها و کاهش استفاده از مواد اولیه طراحی شده است، در همان حال این فناوری جدید بخشی از یک مفهوم تولید نوآورانه است که بر روی شخصی‌سازی و تولید درست سرِ وقت (just-in-time) متمرکز است. این مزایا پیش از این نیز، هم در سطح بین‌المللی و هم در ایتالیا، جایی که نصب‌های مهمی از اوایل سال 2020 به بعد برنامه‌ریزی شده است، مورد توجه جدی قرار گرفته‌اند.

 

مقالات مرتبط

ما Acimac هستیم

برند جدید Acimac با نام «We Are Acimac»، تداعی فناوری ساخت، طراحی و ارائه خدمات ایتالیائی در تولید محصولات سرامیکی است و قصد دارد تا

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید