اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

توسعه اولین «دستگاه پرداخت و پولیش » توسط Mirror و Premier

این خط جدید و چندمنظوره تنها با تغییر ابزار، توانایی انجام همزمان پرداخت کاری کاشی‌های پرسلانی تکنیکال و پولیش کاشی‌های لعاب‌دار را دارد که این امر باعث برطرف شدن مشکل کالیبراسیون می‌شود.

در سال‌های اخیر، «انقلاب Lappato» باعث شده‌است که تعداد رو به افزایشی از پیمانکاران جز و تولیدکنندگان کاشی‌های سرامیکی کارخانه‌های پرداخت‌کاری خود را به طور کامل همراه با کالیبراسیون مورد استفاده برای ماشین‌کاری کاشی‌های پرسلانی از رده خارج کنند. هرچند به دلیل محدودیت‌های فنی محصولات لعاب‌دار پولیش ‌شده برای کف که در معرض رفت‌وآمد زیاد است و همچنین به دلیل راه‌حل‌های جدید ارائه‌شده توسط تولیدکنندگان لعاب و رنگ، تولید سطوح پرسلان تکنیکال فول بادی در حال احیای مجدد است. این بدان معنی است که باز هم نیاز به پرداخت این نوع از کاشی‌ها یا اسلبها وجود دارد.

به منظور تامین این نیاز، تعدادی از تولیدکنندگان مطرح در زمینه پرسلان تکنیکال در منطقه سرامیکی Sassuolo به Mirror رجوع کرده‌اند. Mirror یک پیمانکار جز معروف در زمینه عملیات‌های نهایی است و دلیل شهرت آن این است که اولین شرکتی بود که «سوپر پولیش» را امتحان کرد. این عملیات درحال حاضر به طور گسترده در بخش‌های نهایی استفاده می‌شود.

Mirror جهت برآورده کردن نیازهای مشتریان خود باید یک مشکل را حل می‌کرد: چگونگی پرداخت اسلب ‌ها و کاشی‌ها بدون استفاده از دستگاه کالیبراسیون بزرگی که پیشتر آن را از رده خارج شده‌ بود.

جواب این سوال در همکاری با Premier، تامین‌کننده دیرینه آن، پیدا شد. تکنسین‌های Mirror آقایان Luca Buzzoni و Tiziano Nordi در کنار تکنسین‌های Premier کار کردند تا قابلیت اعمال هدهای ماهواره مانند (دوار) فلزی بر روی خطی که صرفا پولیش کاری انجام می‌داد را بررسی کنند و این خط را به یک خط چندمنظوره که تنها با تغییر ابزار توانایی انجام همزمان پرداخت‌کاری کاشی‌های پرسلانی تکنیکال و پولیش‌کاری کاشی‌های لعاب‌دار را دارد، تبدیل کنند.

آنها توانستند با به کارگیری هدهای دوار Premier در یک خط پولیش، اولین «دستگاه پرداخت-پولیش » که تنها با تغییر ابزار توانایی انجام هردو پرداخت/کالیبراسیون و پولیش لعاب را دارد، بسازند. به لطف این کوپل (جفت) سریع و جدید طراحی‌شده توسط Premier که زمان تغییر ابزار را به صورت قابل توجهی کاهش می‌دهد، سرعت انجام عملیات بسیار سریع‌تر شد.

درحال حاضر، خط عملیاتی درMirror  که دارای 30 هد است، توانایی پرداخت mm 600 کاشی پرسلانی تکنیکال را با سرعت m/min 5/3-3 و با سطح براقیت (صیقلی‌بودن) عالی دارد. این خط را می‌توان به سادگی با تغییر ابزارها و بدون نیاز به انجام تنظیمات مکانیکی، به یک دستگاه پولیش کارامد تبدیل کرد. در مقایسه با خطی که صرفا با ابزارهای ساینده تجهیز شده‌است، با استفاده از هدهای دوار، افزایش در بهره‌وری و صرفه‌جویی 15 الی 20درصدی در هزینه‌ها به دست می‌آید.

این نتایج به لطف تلاش‌های سخت تکنسین‌های Mirror و Premier که با محدود کردن پارامترهای ماشین‌کاری موفق شدند به کیفیت پولیش مطلوب برسند، به دست آمده‌است. به علاوه، Mirror توانسته است با به کارگیری «دستگاه پرداخت-پولیش» و بدون نیاز به گسترش خطوط خود یا انجام سرمایه‌گذاری‌های هنگفت، به «پولیش‌کننده» پیشرو در زمینه کاشی‌های پرسلانی تکنیکال برای مهم‌ترین تولیدکنندگان کاشی‌های سرامیکی در منطقه Sassuolo تبدیل شود.

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید