اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

نقش مواد شیمیایی در ایجاد بافت سطوح

Smaltochimica ارائه دهنده طیف وسیعی از چسب‌ها برای اعمال گریت است. این چسب‌ها با توجه به نیازهای خاص کاربردی، زیبایی و محیطی طراحی شده‌اند و مجموعه‌ای شامل چسب‌های Drycol و Granicol برای اعمال‌های خشک و مرطوب به روش سنتی و همچنین سه خانواده Digital Plus, Next, Pure برای چسب‌های دیجیتال را در بر می‌گیرند.

تغییرات بزرگ صنعت سرامیک طی سال‌های گذشته به باز­تعریف مفهوم کاشی و سرامیک منتهی شده است. به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته، کاشی و سرامیک را به محصولات با ارزشی تبدیل کرده است که با داشتن جذابیت زیبائی‌شناسی قابل توجه و عملکرد فنی استثنائی در رقابت تنگاتنگ با موادی مانند چوب، مرمر و سنگ طبیعی هستند. اعمال تزئینات به صورت دیجیتال، تولید کاشی‌هایی با اندازه بزرگ و استفاده از مواد مختلف در تولید آن‌ها از مهم‌ترین عوامل ایجاد این تغییرات بوده اند.

مواد شیمیایی آلی نقش بسیار مهم اما پنهانی را در این تحول ایفا کرده اند. این مواد که تقریبا همیشه پس از فرآیند پخت ناپدید می‌شوند تولید آسان، دقیق و قابل تکرار محصولات را تضمین می‌کنند.

یکی از اصلی‌ترین عوامل ایجاد پیچیده ترین و حرفه‌ای ترین سطوح سرامیکی، در توانایی طراحان سرامیک برای ایجاد سطوح سه بعدی نهفته است. یگانگی محصولاتی که به این طریق تولید می‌شوند امکان تولید مقلدانه آن‌ها را کاهش می‌دهد.

به کارگیری گریت نیز کمک شایان توجهی به ایجاد بافت‌ها و ساختارهای مختلف روی سطوح کرده و غنا و عمق محصولات را افزایش داده است.

اعمال خشک، سنتی‌ترین تکنیک مورد استفاده در این حوزه است. در مرحله نخست، یک بایندر با استفاده از یک سیستم اسپری ایرلس به روی سطح اعمال شده و در ادامه مواد جامد با استفاده از وسیله‌ای برای اعمال گریت، به روی سطح نشانده می‌شوند. در این مرحله مقدار زیادی از مواد شیشه‌ای دانه‌ای به روی سطح اعمال شده و در ادامه برای دستیابی یه یک سطح فشرده با عمق تصویر و براقیت بالا، پولیش می‌شوند. مجموعه DRYCOL با داشتن ظرفیت بالای باندینگ، جریان‌پذیری و ترشوندگی محصول متمایزی به شمار می‌آید. این چسب می‌تواند حجم بالایی از گریت را بدون محدودیت در اندازه ذرات، به سطح پیوند دهد و برای اعمال مواد گرانولی، گلوله‌ای، پولکی و پودری مناسب است. امکان استفاده از این محصول به عنوان تثبیت کننده نهایی در تثبیت مواد رسوب داده شده، و جلوگیری از ایجاد گرد و غبار در حین پخت نیز وجود دارد.

استفاده از سوسپانسیون‌های آبی میکروگریت با استفاده از اعمال کننده‌های لعاب سنتی، (معمولا با استفاده از سیستم‌های ایرلس اما در برخی موارد با استفاده از پوشش دهنده‌های پرده‌ای) انطباق‌پذیر ترین و در نتیجه پرکاربردترین تکنیک است. این روش که برای تولید سطوح طبیعی، صاف و صیقلی ایده‌آل است با استفاده از مخلوط‌هایی از مواد شیشه‌ای با اندازه ذرات کنترل شده، مواد معلق کننده/ چسباننده جهت تسهیل اعمال، آب و در بیشتر موارد لعاب و یا مواد خام سرامیکی با نسبت‌های مختلف، که دوغاب خوانده می‌شود، انجام می‌شود.

فرمول پیچیده سری محصولات Granicol برای ایجاد ویسکوزیته کم در کنار روان‌پذیری و ترشوندگی بالا طراحی شده و پرداخت‌های سطحی استثنایی و بدون نقص را به دنبال داشته است. سطح بالای جریان‌پذیری در حالت سکون از رسوب و در نتیجه تجمیع ذرات در مخزن و دستگاه جلوگیری می‌کند. این سری شامل مجموعه کاملی از محصولات برای برآورده کردن تمامی نیازهای تولید و فرآیند و همچنین پارامترهای مربوط به عملیات و خشک کردن است.

محصولات سری خط تولید از فرمول‌های بهینه سازی شده برای اعمال مواد چگال و قدرت تعلیق مناسب جهت دانه‌های درشت و یا مواد با چگالی بسیار پایین و همچنین مواد سیال و خود تراز کننده بهره می‌برند. این مواد اعمال بهینه در تمامی شرایط عملیاتی را تضمین می‌کنند. پودرهای به کار برده شده در این سری غلظت بالایی دارند و با کاهش فضای مورد نیاز جهت انبارش به کاهش هزینه‌های مربوطه و همچنین هزینه‌های حمل و نقل کمک می‌کنند.

چسب‌های چاپ جوهر­افشان این مجموعه از پیشرفته‌ترین محصولات این حوزه هستند. کاهش حجم مایعات رسوب داده شده و مدیریت طرح‌های پیچیده گرافیکی در این روش آن­ها را به محصولات ایده آلی برای تولید اسلب‌های بزرگ تبدیل کرده است. این چسب ها در عین دارا بودن مزایای فناوری دیجیتال بسیار انعطاف پذیر بوده و می‌توانند در مراحل مختلف تولید از تکمیل سطوح گرفته تا تزئینات و حتی ایجاد ساختارهای سه بعدی مورد استفاده قرار بگیرند. تفکیک مرحله ایجاد سطوح برجسته از مرحله پرسکاری با استفاده از این چسب‌ها، امکان ایجاد طرح‌های خلاقانه به شدت افزایش می‌دهد.

چسب‌های دیجیتال Smaltochimia بسیار متنوع هستند و بنا به نیازهای متقاوت زیبایی شناختی، کاربردی و محیطی به سه گروه مختلف تقسیم بندی شده‌اند. این چسب‌ها برای استفاده در دستگاه‌های مجزا یا اپیکاتورهای یکپارچه و یا دستگاه‌های معمول در کنار روش‌های معمول اعمال گریت و برای به حداکثر رساندن میزان استحکام اتصال و تضمین نتایج عالی (برای ایجاد سطوح صیقلی، لایه بندی شده و یا طبیعی) طراحی شده اند.

سری DIGICOL PLUS شامل مجموعه‌ای از محصولات انعطاف پذیر است که برای استفاده با اکثر هدهای چاپ تجاری موجود در بازار مناسب هستند. عملکرد عالی و کاربرد ساده­ این محصولات آن ها را برای ایجاد طیف وسیعی از بافت‌ها از پوشش‌های مات بسیار براق تا سطوحی با بازتابندگی کمتر، مناسب ساخته است.

فرمولاسیون ویژه سری DIGICOL PURE نقش مهمی در کنترل میزان انتشار کربن آلی و به حداقل رساندن انتشار مواد بد بو در مراحل پخت دارد. این امر اثرات زیست محیطی مخرب تولید را بدون نیاز به ایجاد تغییردر خطوط تولید کاهش می‌دهد.

جوهرهای DIGICOL NEXT مجموعه‌ای پیشگام از محصولات پایه آب هستند و پارامترهای اصلی انتشار نظیر کربن، آلدئیدها و ترکیبات بدبو را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهند. این محصولات به طور انحصاری برای استفاده توسط هدهای چاپ ویژه طراحی شده اند و در عین سازگاری با جوهرهای دیجیتال می‌توانند مقدار زیادی گریت را به سطح بچسبانند.

در مورد دامنه Digicol بیشتر بدانید

مقالات مرتبط

ما Acimac هستیم

برند جدید Acimac با نام «We Are Acimac»، تداعی فناوری ساخت، طراحی و ارائه خدمات ایتالیائی در تولید محصولات سرامیکی است و قصد دارد تا

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید