اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

پیشرفت‌های نوین برای فناوری Lamgea شرکت System Ceramics

فناوری پرس بدون قالب Lamgea برای تولید کاشی‌ها و اسلب‌های سرامیکی بزرگ، بسیار یکنواخت است که به معنای آن است که محصولات پخته شده دانسیته و هموژنیته بالائی پس از پخت دارند که اصطلاحاً اثر «بوک مچ» را به وجود می‌آورد.

system ceramics logoفرایند تولید برای کاشی‌ها و اسلب‌های سرامیکی بزرگ که توسط Sys¬tem Ceramics توسعه داده شده است، حول فناوری پرس بدون قالب Lamgea متمرکز است.

Lamgea یک سیکل کاری اختصاصی دارد که می‌تواند اسلب‌های سایز بزرگ (تا mm 4800×1800) را در بازه گسترده‌ای از ضخامت‌ها (از 3 تا mm 30) تولید نماید.

این سامانه پرسکاری، به چند دلیل یک فناوری منحصر به فرد است. به طور خاص، بسیار یکنواخت است که به معنای آن است که محصولات پخته شده دانسیته یکنواخت و همگنی (هموژنیته) بالائی پس از پخت دارند که اثری را به وجود می‌آورند که اصطلاحاً «بوک مچ» (“book match”) نامیده می‌شود.

Lamgea28000 (سایز تا mm 2700×1800) و Lamgea25000 (سایز تا mm 2400×1800) می‌توانند بر اساس پیمانه‌های (مدول‌های) 60، 80 و mm 90، اندازه‌های کوچک‌تری را تولید نمایند که راندمان و کیفیت بالایی را تضمین می‌کند که همیشه از نشانه‌های System Ceramics بوده است. به لطف عدم وجود قالب، پرس نیز حداکثر انعطاف‌پذیری را در عملیات تغییر سایز نشان می‌دهد که متضمن تنظیم تعدادی از پارامترها به صورت دیجیتالی و از طریق نرم‌افزار، بدون نیاز به عملیات مکانیکی یا تعویض‌های تسمه است. اما جنبه واقعاً منحصر به فرد این فناوری پرسکاری، این واقعیت است که همه سایزها می‌توانند با یک تسمه منفرد تولید شوند و به همین دلیل، هزینه‌ها به طور قابل توجهی کاهش می‌یابند.

در مقایسه با پرسکاری سنتی کاشی سایز بزرگ، فرایند شکل‌دهیِ System Ceramics، مسطح بودن تا mm 0/1   و کالیبر mm 2 یا کم‌تر در هر ضلع را تضمین می‌کند. این به معنای آن است که در هنگام عملیات رکتیفای کردن و نیم پولیش‌کاری (semi-polishing)، ماده کم‌تری لازم است برداشته شود و به طور قابل ملاحظه‌ای هزینه‌های فرآوری را کاهش می‌دهد.

با توجه به اصول تولید ناب (lean manufacturing) و پایداری صنعتی، فناوری System Ceramics نیز وظیفه بازیافت ضایعات از مراحل پرسکاری و برش‌کاری را تسهیل می‌کند. ضایعات بازیافتی مستقیماً در کنار پرس فرآوری شده و سپس مخلوط و بچ‌بندی می‌شوند که مستقیماً آماده ورود به داخل فیدرها می‌گردد. این کار از جابجائیِ اجباری ماده بازیافت شده از فرایند پرسکاری و برش به داخل کارخانه ممانعت می‌کند.

system lamgea 2a

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید