اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

راه‌کارهای پایدار برای تولید لوازم بهداشتی

Imerys، یکی از تامین‌کنندگان پیشرو در زمینه مواد معدنی، تعهد زیادی به اجرای سیاست‌های پایداری در تمام وجوه کسب‌وکار خود دارد. این مجموعه با ارائه مجموعه‌ای از راه‌حل‌های نوآورانه و پایدار و مبتنی بر نیازهای بازار، از مشتریان خود در مسیر تحول به اقتصاد کم کربن پشتیبانی می‌کند.

در دوره‌ای که دولت و مصرف کنندگان هر روز بیش از پیش درگیر مسائل مربوط به پایداری می‌شوند، نقش صنعت در ایجاد و توسعه راه‌حل‌های پایدار در حیاتی‌ترین حالت ممکن قرار دارد. Imerys که یکی از تامین کنندگان پیشرو در زمینه تولید مواد معدنی است، تعهد بی‌پایانی به ادغام پایداری در تمامی وجوه کسب‌و­کار خود دارد و با ارائه مجموعه‌ای از راه‌حل‌های مبتنی بر نیازهای بازار که نوآوری را با پایداری ادغام کرده اند از مشتریان خود در پیمودن این مسیر پشتیبانی می‌کند. نوآوری‌های اخیر این مجموعه شاهدی بر این مدعا هستند. راه‌کارهای جدید این مجموعه میزان ضایعات و مرجوعی‌ها، مصرف انرژی و آب و میزان انتشار گاز دی‌اکسید کربن را کاهش و طول عمر محصول نهایی را افزایش می‌دهند.

سیستم کوره امتحان شده ®ShrinkSan یک محصول ابتکاری و به ثبت رسیده است که برای کنترل انقباض هنگام پخت محصولات بهداشتی مانند کاسه توالت، جایگزین صفحات یک­بار مصرف شده است. امکان استفاده از ®ShrinkSan تا 800 بار وجود دارد و به کار گیری هر یک از آن ها از ارسال حدودا سه تن زباله (معادل 1000 توالت) به محل دفن زباله جلوگیری می‌کند.

نتایج آنالیز چرخه عمر ®ShrinkSan که در سال 2021 توسط PWC انجام شد نشان می‌دهد که تاثیرات زیست محیطی استفاده از این محصول چهار برابر کمتر از صفحات یک­بار مصرف بوده و با استفاده از این سیستم ردپای کلی CO2 در تولید توالت، تا %6 کاهش پیدا می‌کند.

هدف از بهبود تجهیزات مرتبط با کوره Imerys کاهش مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای در تولید لوازم بهداشتی است. طراحی بهینه این محصولات سبک‌وزن اکسترود شده کوردیریتی، کاهش وزن دسته تولیدی پخت شده بدون به خطر انداختن بهره‌وری را برای تولیدکنندگان ممکن می‌سازد. تعداد قطعات پخت شده در راه‌کار جدید در هر دسته برابر با دسته پیشین است و وزن هر دسته %17 کمتر است. این طراحی سبک وزن به انرژی کمتری برای پخت نیاز دارد و در نتیجه ضمن صرفه‌جویی در مصرف انرژی میزان دی‌اکسید کربن تولید شده را نیز کاهش می‌دهد.

این شرکت متخصص در زمینه مواد معدنی از دانسته‌های خود برای تولید پایدار مواد محصولات بهداشتی بهره برده است

به عنوان مثال، استفاده از کائولن سیال ®Maxicast باعث بهبود عملکرد دوغاب های چگال مورد استفاده در ریخته‌گری فشار بالا شده، نرخ مواد برگشتی را کاهش داده و باعث استفاده از آب کمتر در فرآیند می‌شود. تولیدکنندگان با استفاده از ®Maxicast در کنار رس‌های سیال Imerys می‌توانند قالب‌هایی با چگالی بیشتر و استحکام تر و خشک بالاتر تولیدکنند، بازده تولید را بهبود دهند و قطعات مرجوعی کمتری در طول ریخته‌گری. جابه‌جایی داشته باشند.

علاوه بر این گریدهای ولاستونیت Nyad® M200 و M325 که به عنوان جایگزین کربنات کلسیم و سیلیس در لعاب‌های ظروف بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند کیفیت پرداخت سطح نهایی را بهبود داده و امکان کاهش دمای شیشه‌ای شدن و انتشار دی‌اکسید کربن را برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کنند.

Imerys برای تضمین برآورده شدن معیارهای پایداری در راه‌کارهای خود، از یک روش آنالیز چرخه عمر مبتنی بر استانداردهای بین‌المللی بهره می‌برد. در این روش تمامی تاثیرات مجموعه از ابتدا تا انتها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

ارزیابی راه‌کارهای ™SustainAgility این امکان را به مشتریان می‌دهد تا با توجه اطلاعات قابل اطمینان انتخاب مواد اولیه مناسب‌تری را انتخاب کنند و میزان انتشار کربن بر مبنای Scope 3 خود را کاهش دهند. تا کنون %55 از سبد محصولات این شرکت (از نظر ارزش) مورد ارزیابی بیرونی LCA قرار گرفته است. این محصولات شامل تمامی محصولات کائولینی و رس گلوله‌ای مورد استفاده برای تولید ملزومات بهداشتی است. نتایج آخرین آنالیزها بنا به درخواست، در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

تیم‌های پشتیبانی فنی Imerys در سراسر اروپا، خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیا به مشتریان کمک می‌کنند تا دستورالعمل‌های موجود را مطابق با نیازهای خود فرموله کرده و فرآیندها را برای کاهش مصرف انرژی و آب و تولید ضایعات کمتر بهینه سازی کنند.

Imeyrs به‌عنوان یک شرکت معدنی مسئولیت‌پذیر، برای کسب اطمینان از جاری بودن سیاست‌های مرتبط با پایداری در تمامی وجوه کسب‌وکار خود (از چگونگی بهره‌وری از زمین گرفته تا فرآیندهای تولید و مدیریت زنجیره تامین) از یک رویکرد سیستماتیک بهره می‌برد. این مجموعه با به کار­گیری برنامه داخلی ™SustainAgility مسیر روشنی برای کاهش Scope 1 و Scope 2 میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) تا %42 (€tCO2/M) تا سال 2030 دارد و در عین حال با سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوآورانه و مشارکت در حل مشکلاتی که صنایع سرامیک با آن‌ها مواجه است همواره همراه مشتریان خود در مسیر کربن‌زدایی است.

®ShrinkSan: آنچه مشتریان می‌گویند

Stefano Angelelli مالک و مدیر FA Ceramica (Civita Castellana، ایتالیا) می‌گوید:

“®ShrinkSan کاربردی، ساده و دارای مزیت‌های فراوان است. استفاده از این سیستم باعث صرفه‌جویی در زمان اپراتورها نیز می‌شود زیرا که دیگر نیازی به برداشتن صفحات و از بین بردن آن‌ها پس از پخت وجود ندارد. ضایعات صفحات قدیمی هنگام دور انداختن مقدار زیادی غبار آلومینا تولید می‌کردند و اپراتورها وادار به پوشیدن ماسک بودند، در سیستم جدید دیگر این مشکل وجود ندارد. علاوه بر این دیگر لازم نیست تا نگران خریداری از قبل این صفحات باشیم و این امر فرآیند خرید را تسهیل کرده است. علاوه بر این مدیریت فروش مجموعه ایمریس برای نظارت بر پیشرفت مرحله به مرحله همواره در دسترس ما بود، در تطبیق اندازه صفحات با انقباض بدنه به ما یاری رساند و هنگام مواجهه با هر سوالی از ما پشتیبانی کرد”.

Marco Pasquetti مدیر کارخانه و تولید Ceramica Flaminia (Civita Castellana، ایتالیا)

“بدون شک اصلی‌ترین مزیت ShrinkSan تاثیرات مثبت زیست محیطی آن است. این راه‌کار دایره‌ای، تاثیر مخرب به مراتب کمتری از صفحات نگهدارنده فدا شونده پیشین با کاربرد محدود دارد و از مواد اولیه جدیدی در تولید خود بهره می‌برد. اپراتورها از اینکه مجبور نیستند دائما صفحات را جداکنند خوش‌حالند و این موضوع باعث صرفه‌جوئی در زمان شده است. مانند هر سیستم جدیدی دیگری، اپراتورها در ابتدا دچار شک و تردید بودند اما در حال حاضر احساس آسودگی بیشتری می‌کنند. هرچند زمان زیادی از آغاز به استفاده از این محصول نمی‌گذرد و ما تازه شروع به آزمایش ShrinSan کرده‌ایم اما تردید ندارم که این محصول، محصول بسیار خوبی است”.

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید