اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

جوهر سیاه جدید Inco برای کاشی‌های صیقلی

شرکت INCO جوهر سرامیک سیاه منحصر به فرد خود را در نمایشگاه Cersaie عرضه خواهد کرد. این جوهر مانع از ایجاد میکرو حفرات در سطوح صیقلی می‌شود.

سطح صاف و صیقلی سطوح سرامیکی به واسطه پرداخت مکانیکی ایجاد می‌شوند. پرداخت مکانیکی با از بین بردن تخلخل‌های سطحی، ظاهری زیبا و یکنواخت به سطح می‌بخشد.

سهولت تمیزکاری و نگهداری از جمله مزایای سطوح صیقلی هستند. این سطوح به راحتی و تنها با استفاده از یک پارچه مرطوب و ماده شوینده معمولی تمیز می‌شوند. پیوستگی سطح و عدم وجود حفرات باعث می‌شود تا آلودگی‌ها و باکتری‌ها به دام نیفتند و ظاهر براق و آینه‌ای این سطوح، زیبائی و ظرافت قابل توجهی به محیط می‌بخشد.

با این وجود سطوح صیقلی مستعد تشکیل ریز حفرات هستند. یکی از شایع‌ترین دلایل ایجاد این حفرات آزاد شدن گازهای ناشی از مواد خام موجود در بدنه در حین پخت و گیر افتادن آن­ها در لایه لعاب است.

با برداشته شدن بخشی از لایه لعاب‌کاری شده در طول فرآیند لایه‌برداری، میکروحفرات گودالی شکلی روی سطح کاشی ظاهر می‌شوند. این حفرات علاوه بر ایجاد ظاهر ناخوشایند، آلودگی و میکروب را نیز به خود جذب می‌کنند.

ایجاد میکرو­حفرات معمولا رابطه مستقیمی با استفاده از نوع خاصی از جوهرهای سرامیکی دارد. این مشکل می‌تواند در نتیجه نوع رنگدانه و یا ترکیبات آلی به کار رفته در این جوهرها و یا استفاده زیاد از آن‌ها ایجاد شود. در میان انواع جوهرها، معمولا جوهرهای سیاه بیش از سایر جوهرها باعث ایجاد میکرو حفرات می‌شوند. این مشکل در صورت استفاده از مقدار زیادی جوهر در اسلب‌های دارای افکت مرمر شدت بیشتری نیز پیدا می‌کند.

برای حل این مشکل، Inco جوهر سرامیک سیاه جدید کارآمدی را عرضه کرده است که با حذف تولید ریزگازها حین پخت، از تشکیل ریزحفرات جلوگیری می‌کند. استفاده از یک فاز حلال جدید و یک رنگدانه سیاه جدید با ساختار کریستالی پایدار در فرمولاسیون جوهر جدید رنگ مشکی تیره و عمیق و بسیار طبیعی را در این جوهر ایجاد کرده است.

استفاده از یک حلال جدید در فرمولاسیون این جوهر، علاوه بر حذف ریزحفرات، امکان تولید جوهر High Solid را نیز ایجاد کرده است. این نوع از جوهرها حاوی درصد بالایی از مواد معدنی هستند و مشکلات مربوط به بوهای نامطبوع و انتشار گازهای دودکش را نیز ندارند.

کارایی بالای جوهر سرامیکی جدید Inco آن را به انتخاب بسیار مناسبی برای سطوح سرامیکی صیقلی تبدیل کرده است. این جوهر حفظ زیبایی این سطوح در طول زمان را تضمین کرده و کیفیت و نمای کلی محصولات را بهبود می‌بخشد.

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید