اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

گریت‌های با کارآئی بالا و میکروگریت‌ها از Colorobbia

گروه کلروبیا (Colorobbia) در حال حاضر طیف گسترده‌ای از فریت‌ها و گریت‌های با کیفیت بالا را در سایت‌های تولیدی خود در ایتالیا و خارج از این کشور تولید می‌کند. مارکو رومانیولی (Marco Romagnoli)، Colorobbia (سوویلیانا وینچی، ایتالیا)

گریت‌ها و میکروگریت‌ها با طیف گسترده‌ای از کاربردها و اِعمال‌های بالقوه‌شان، امروزه در زمره جالب‌ترین و سازگارترین محصولات برای صنعت سرامیک هستند. گروه کلروبیا (Colorobbia) در حال حاضر طیف گسترده‌ای از فریت‌ها و گریت‌های با کیفیت بالا را در سایت‌های تولیدی خود در ایتالیا و خارج از این کشور تولید می‌کند. تولیدکنندگان سرامیک که از این مواد استفاده می‌نمایند قادر هستند تا محصولات بسیار متمایز با سطح عملکرد برتر در مقایسه با سایر مواد موجود در بازار تولید کنند.

طیف جدید گریت‌های Colorobbia چندین راه حل را برای نیازهای مختلف بازار ارائه می‌دهد. کاتالوگ گریت‌ها شامل تنوع گسترده‌ای از اندازه‌های ذرات است که می‌توانند با توجه به فناوریِ اِعمال و نتیجه نهاییِ مطلوب انتخاب شوند. این گریت‌ها و ترکیب‌های آن‌ها می‌توانند برای ایجاد انواع مختلفی از سطوح، شامل پرداخت‌های آینه‌ای فول پولیش، افکت‌های سنگی، بتونی و شوگر افکت، تزیین‌های متالیک، سطوح دارای نقاط رنگی، کفپوش‌ها [برای مکان‌های] پُر ترافیک و کاشی‌های ضد لغزش استفاده شوند که در حال حاضر همه این‌ها تقاضای زیادی برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی دارند.

اِعمال‌های دیجیتالی خشک

در کنار اِعمال‌های سنتی تر و خشک، فرآیندهای دیجیتالی خشک به دلیل توانایی آن‌ها در ارتقاء سطوح، ایجاد برجستگی‌های ریز (micro-relief)، ترکیب افکت‌های مختلف مواد و بهبود اثربخشیِ هزینه‌ای فرآیند تزئین، در صنعت سرامیک به طور فزاینده‌ای رواج می‌یابند. برای این منظور، Colorobbia با تولیدکنندگان تجهیزات اصلی و فناوری همکاری می‌کند و نقش فعالی در آزمایش و اجرای راه حل‌های جدید در سطح صنعتی ایفاء می‌نماید.

میزان فعلی از دیجیتالی ‌شدنِ خط تولید، امکان اِعمال خشک گریت‌ها را در مراحل مختلف پس از فرآیند پرسکاری، هم قبل و هم بعد از دستگاه‌های تزئین دیجیتال فراهم می‌آورد. همچنین این امکان را فراهم می‌آورد تا اِعمال‌های مختلف کاملاً هم‌گام (سینکرون) شوند؛ در نتیجه تعداد تزئین‌های گرافیکی که می‌توانند با یا بدون برجستگی‌های [حاصل از] پرس به دست آیند، افزایش می‌یابد. افزون بر این، اِعمال‌های خشک نیاز به آب را کاهش می‌دهند و از هزینه انرژیِ فرآیندهای خشک کردن و پخت می‌کاهند.

برای اطمینان از تثبیت مناسب و وضوح گریت‌ها بر سطح کاشی، Colorobbia خانواده‌ای از چسب‌های دیجیتال حلال پایه (solvent-based) و آب پایه (water-based) را توسعه داده است. این‌ها قادر هستند تا مقدار جامد تا 1000-800 گرم بر متر مربع (با در نظر گرفتن چالش برانگیزترین سطوح فول پولیش) را بدون هیچ تغییری در پرداخت کاشی تثبیت کنند.

محصولات جدید برای اِعمال‌های جدید

گریت‌های Colorobbia به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با کل طیف محصولات پایه (لعاب‌ها، پوشش‌های رویه، بیس‌های چاپ، جوهرهای دیجیتالی رنگی، افکت‌های دیجیتالی و غیره) کاملاً سازگارند و سطوح بی‌نظیر و با کارآیی بالایی به وجود می‌آورند.

یکی از سریع‌ترین کاربردهای در حال رشد این مواد در تولید سطوح بزرگ و بسیار بزرگ است به ویژه برای تزئین کاشی‌های دیواری و اسلب‌های پرسلانی (دومی به طور فزاینده‌ای برای استفاده به عنوان عناصر مبلمان‌ساز مانند میزهای کار، میزهای آشپزخانه، میزها، دیوار پوش‌ها و درپوش‌ها و نماهای تهویه‌دار و غیره مورد استقبال قرار می‌گیرد).

برای این اِعمال‌های جدید، Colorobbia مجموعه‌ای از گریت‌های مات و براق با ضرایب انبساط حرارتی بالا را توسعه داده و معرفی کرده است. چه به صورت جداگانه و چه به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گیرند، این گریت‌ها و میکروگریت‌ها ضمن انطباق با مقررات شیمیایی و مقاومت در برابر لکه، می‌توانند به میزان بالایی از براقیت و شفافیت (ترانسپارنسی) و طیف گسترده‌ای از رنگ برسند.

همه گریت‌های Colorobbia به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با تمام عملیات‌های مختلف پس از پوشش‌دهی که در بازار وجود دارند، خواه از واکس یا محصولات مشابه برای از بین بردن تخلخل استفاده کنند یا به جای آن از نانو ذرات بهره ببرند، کاملاً سازگار باشند.

حضور جهانی و توجه به محیط زیست

Gruppo Colorobbia از طریق شرکت‌های خود که در خوشه‌های سرامیکی اصلی جهان واقع شده‌اند، به تولیدکنندگان سرامیک کمک می‌کند تا با ارائه کمک‌های کامل فنی و فروش، شامل پشتیبانی از طرح‌های گرافیکی، تحقیق و توسعه و نوآوری، ضمن ارائه تخصص‌های فناورانه‌ای در کل فرآیند توسعه صنعتیِ محصولاتِ با ارزش افزوده بالا، پروژه‌هایی را توسعه دهند.

Colorobbia به عنوان بخشی از تمرکز دیرینه خود بر محیط زیست و سلامتی و ایمنی کارمندان و مشتریان خود، تلاش‌های خود را برای کاهش انتشار گازها، زباله و پسماندها، به حداقل رساندن استفاده از مواد خطرناک و انطباق مداوم با تغییرات و اصلاحات برای طبقه‌بندی خطر مواد (hazard classification) ادامه می‌دهد.

 

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید