اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

آسیاب تر با راندمان بالا

Certech نوع جدیدی از سیستم آسیاب تر را توسعه داده‌ ­است که از لحاظ بهره­‌وری بیشتر و صرفه‌­جویی در مصرف انرژی، بسیار قابل توجه است.

certech logo elenco

در سال­‌های گذشته Certech برای ایجاد و توسعۀ نوع جدیدی از ماشین آلات آسیاب تر مواد اولیه، همکاری نزدیکی با مدیران فنی، آزمایشگاهی و تولیدی چندین شرکت سرامیکی داشته‌ ­است.

این تلاش‌­های مشترک در زمینۀ تحقیق‌­و­توسعه، به ایجاد سیستم منحصر به ­فردی منتهی شده که متفاوت از راه­‌کارهای موجود در بازار است و مجموعه‌­ای از نوآوری­‌های تکنولوژیکی مرتبط با ثبت اختراعات ایتالیایی و بین­‌المللی را ارائه می‌­دهد.

 بهره‌­وری بیشتر

پلنت تولیدی آسیاب تر که به­ وسیلۀ Certech توسعه داده ­شده‌­اند، به بالمیل‌های مدولار MCM مجهز هستند و در عین حفظ ظرفیت ثابت، بهره‌­وری بیشتر را تضمین می­‌کنند.

ماژول­‌های مختلف کاملا از یک‌دیگر مستقل هستند. اولین ماژول کاملا شبیه یک آسیاب مداوم معمولی کار می­‌کند و دارای یک مارپیچ ورودی برای شارژ آسیاب است. از یک صفحۀ بزرگ ارتعاشی، که بین ماژول­‌های دوم و سوم نصب شده­‌است، برای حذف مواد سخت‌­دانه بزرگ که به ­وسیلۀ ماژول دوم آسیاب نشده­‌اند استفاده می‌­شود. با این کار تنها مواد آماده و ریز به ماژول سوم فرستاده می‌­شوند و کسر جدا­شده برای آسیاکاری مجدد، دوباره به اولین ماژول برگشت داده می‌­شود.

دیافراگم ­های دوتایی در ورودی و خروجی ماژول‌­های اول و سوم نصب شده‌­اند. با این کار مقدار مواد آسیا شده به %60 حجم می‌­رسد، مقدار بار شارژ آسیاب به مقدار قابل توجهی بیشتر می‌­شود و تعداد نقاط تماس در محیط آسیاب هم افزایش پیدا می‌­کند. به این ترتیب مقدار تولید افزایش می­‌یابد.

صرفه ­جویی در مصرف انرژی

نتایج به­ دست آمده حاکی از این هستند که افزایش مقدار آسیاب شده به %60 (در مقایسه با %45 آسیاهای مدولار مداوم معمولی) باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در مقدار مصرف انرژی در طول عملیات می­‌شود. به­ منظور کاهش مصرف انرژی، مقدار لغزش در ماژول ­‌های دوم و سوم با استفاده از یک سیستم پمپاژ اجباری برای ایجاد لغزش در ماژول­‌ ها و لوله‌ ­ای که به‌ ­طور ویژه برای خروجی آسیاب طراحی ­شده، افزایش داده شده است.

نبود محدودیت­‌های کارگاهی

استفاده از پمپ‌­های گریز از مرکزی که به­ طور ویژه و داخلی برای تغذیۀ ماژول­‌های دوم و سوم طراحی و ساخته­ شده‌­اند باعث شده تا آسیاب های مدولار Certech کاملا مستقل باشند. در این حالت چیدمان کارخانه می‌­تواند بر همان مبنای آسیاهای مدولار سنتی مداوم باشد و در عین حال اسیر محدودیت‌­های کارگاهی هم نشویم. در این آسیاب‌ها امکان نصب افقی یا عمودی با حفظ خصوصیات وجود­ دارد. در برخی موارد مجموعه‌­ای متشکل از چندین آسیاب مدولار در دو ساختمان مجزا نصب شده­­ اند.

CERTECH tecnologia800

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید