اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

پایداری بیشتر با جوهرهای پایه آلی

سری eKo از Gruppo Colorobbia (گروه کلروبیا) نسل جدیدی از جوهرهای دیجیتال پایه آلی است و برای تولیدکنندگان سرامیک که به دنبال حداکثر راندمان تولید همراه با تأثیر زیست محیطی کم‌تر هستند، طراحی شده است.

colorobbia elencoسری eKo از Gruppo Colorobbia (گروه کلروبیا) نسل جدیدی از جوهرهای دیجیتال پایه آلی است و برای تولیدکنندگان سرامیک که به دنبال حداکثر راندمان تولید همراه با تأثیر زیست محیطی کم‌تر هستند، طراحی شده است.

پایداری زیست محیطی یکی از عوامل اصلیِ پیش بَرَنده گرایش‌های خرید محصول سرامیکی است. این بدان معناست که آگاهیِ زیست محیطی یک ارزش افزوده مهم و متمایز برای یک برند کاشی است و همراه با ظرافت، دوام و عملکرد محصولات، تضمین کننده موفقیت می‌باشد.

Colorobbia همواره یک پیشرو در توسعه فناوریِ تولید با هدف بهبود سلامتی، مبارزه با تغییرات آب و هوا و ارائه محصولات مورد نیاز به کاربران نهایی بوده است.

برای تزئین دیجیتالی سطوح سرامیکی، جوهرهای پایه آبی مانند سری AIR از Colorobbia بهترین راه حل برای مسائل زیست محیطی هستند و برای این تهیه شدند تا این فناوری، عملکردی قابل اعتماد را در محیط صنعتی سرامیک ارائه دهد. اکنون این سری با ورود سری جدید eKo توسعه یافته است؛ یک محصول واسطه‌ای که آن را می‌توان مستقیماً با دستگاه‌های دیجیتال امروزی استفاده کرد.

با سری جدید eKo، گروه Colorobbia استفاده مؤثر از مواد را تضمین می‌نماید و در همان حال عملکرد و ایمنی بهینه را در خطوط تولید کاشی‌های تک پخت تضمین می‌کند.

این سری در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و مواد ویژه ارائه می‌شود و بالاترین کیفیت را در خلال همه مراحل تولید تضمین می‌کند.

عملکرد بالای آن نه تنها مصرف جوهر را کاهش می‌دهد بلکه مقادیر مواد آلی اِعمال شده را نیز کاهش می‌دهد. برای مثال، 20٪ وزن اِعمال جوهر کم‌تر منجر به 25٪ کاهش در ماده آلی و به دنبال آن در ردپای کربن (carbon footprint) بر جای مانده از جوهرها می‌شود.

ماهیت انتشار گازهای جوی از کوره‌ها که مربوط به ترکیب شیمیایی حلال‌های جوهر و مقدار ماده آلی اِعمال شده است، در میان موارد دیگر به میزان رطوبت بدنه سرامیکی، چرخه پخت، اتمسفر کوره و شرایط آب و هوایی بیرونی و همه آن‌هایی که خارج از کنترل تولیدکننده لعاب و رنگ هستند، بستگی دارد. به هر حال آن چه این تولیدکنندگان می‌توانند کنترل کنند، ترکیب محصولات دیجیتالی آن‌ها است؛ همان موردی که در آزمایشگاه‌های Colorobbia حکمفرماست.

سری جدید eKo با حلال‌های آلی بی بو با منشاء گیاهی عاری از هیدروکربن‌ها و اِتِرهای گلیکول فرمول‌بندی شده است. دمای تجزیه بالا همراه با کاهش مقادیر ماده آلی اِعمال شده، احتراق کامل در داخل کوره را تضمین می‌کند و سطوح فرمالدئید و بوهای خروجی از دودکش کوره را کاهش می‌دهد.

سری eKo از Colorobbia علاوه بر کارآئی بالای آن از لحاظ فرآیند تولید سرامیک، استفاده مؤثر از مواد و کاهش انتشار گازهای جوی، راه حل کاملی را برای به حداقل رساندنِ ضایعات و حذف پلاستیک مصرفی مطابق با آخرین آئین‌نامه‌های بازار ارائه می‌دهد و به موجب آن مزیتی را برای مشتریان فراهم می‌آورد.

Colorobbia از زمان تأسیس آن در 1921 تا کنون، با مراقبت از محیط زیست و بخش ایمنی شخصی DNA گروه، همواره محصولات با کیفیت بالا را برای صنعت سرامیک تدارک دیده است و در ضمن به تمرکز بر پایداری زیست محیطی ادامه می‌دهد.

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید