اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

نوآوری در عملیات تکمیل

چاپ دیجیتال Cefla Finishing بخش تزئینات در صنعت سرامیک را با ارائه فناوری‌های بهبود دهنده کارایی، بهره‌وری و انعطاف‌پذیری ارتقا می‌دهد.

امروزه از تولیدکنندگان صنعتی انتظار می‌رود پتانسیل سفارشی‌سازی زیادی در تمامی انواع تکمیل اعم از تزئینی یا کاربردی داشته باشند. فناوری چاپ دیجیتال راه را برای سفارشی‌سازی بخش‌های مختلف این صنعت هموار نموده است. در حال حاضر این فناوری که از صنایع فرآوری کاغذی آغاز شده بود، به یک فناوری کلیدی در تکمیل سطوحی مانند چوب، پلاستیک، شیشه، سیمان فیبری  و سرامیک تبدیل شده است.

Celfa Finishing شصت سال پیش در ایتالیا تاسیس شد و در این مدت با به‌روز­رسانی روش‌های سنتی تولید، کاربرد سرامیک را به حوزه‌های طراحی و دکوراسیون گسترش داد. درحال حاضر سرامیک‌ها به عنوان یک عنصر افزودنی جذاب و رنگارنگ برای تکمیل سطوح، در فرمت‌های مختلف مانند اسلب‌های بزرگ یا قطعات موزائیکی به‌کار برده می‌شوند.

دماهای بالا و پایین: مزایای ویژه و کیفیت فوق‌العاده بالا

Celfa Finishing دو فرآیند چاپ مختلف برای دمای پایین و بالا را عرضه کرده است. علاوه بر پتانسیل بالای سفارشی‌سازی، این فرآیندها کیفیت عالی و خروجی ثابتی نیز دارند و هر یک مزایای فرآیندی ویژه‌ای را به نمایش می‌گذارند.

چاپ دیجیتال دما پایین

در فرآیند دیجیتال چاپ در دمای پایین از چاپگرهای دیجیتال یک پاسه یا چند پاسه استفاده می‌شود. به‌کار­گیری جوهرهایUV حساس به نور و غیر قابل شیشه‌ای شدن برای تزئین سطوح سرامیکی در چاپگرها، این محصولات را برای استفاده در فضاهای داخلی مناسب می‌سازد.

در فرآیند خشک شدن در دمای پایین، رنگ تغییر نمی‌کند و پالت‌های رنگی بسیار پر­رنگ‌تر از جوهرهای سرامیک سنتی معمول هستند. خشک کردن در دمای پایین با استفاده از لامپ‌های ویژه UV و کوره‌های اگزایمر انجام می‌شود. نوع کوره خشک‌کن نوع پرداخت سطح را تعیین می‌کند و افکت‌های سطح از بسیار براق تا عمیقا مات متغیر هستند.

چاپ دیجیتال دما پایین از تمامی جهات یک فرآیند سازگار با محیط زیست محسوب شده و به کاهش قابل توجه مصرف انرژی و هزینه‌های تولید منتهی می‌شود. در­نهایت، استفاده از راه‌کارهای Celfa Finishing دستیابی به طیف گسترده‌ای از فرآیندهای سفارشی‌سازی شده را تضمین می‌کند و با به کار­گیری این فرآیندها هیچ محدودیت یا مقدار حداقل تولید تعریف شده‌ای در اجرای فرآیندهای سفارشی‌سازی شده وجود نخواهد داشت.

چاپ دیجیتال دما بالا

چاپ دیجیتال در فرآیندهای دما بالا از طریق چاپگرهای چند پاسه ایجاد می‌شود. این تکنیک در Celfa Finishing با به حداکثر رساندن کیفیت خروجی و میزان بهره‌وری به‌ خوبی تنظیم شده است.

وجه مشخصه چاپ دیجیتال دما بالا، وضوح بالای تصویر و قدرت نمایش رنگ‌های مورد استفاده است. علاوه بر سه رنگدانه ارزشمند طلا، پلاتینیوم و لاستر، امکان استفاده از حداکثر 8 جوهر دیگر شیشه‌ای شونده نیز وجود دارد و و رنگ‌ها حتی بعد از پخت هم تغییر نمی‌کنند.

پرداخت براق سطح باعث افزایش درخشندگی رنگدانه‌های گران‌بهایی که از طریق یک سیستم توزیع ابداعی اعمال شده اند، می‌شود.

راه‌کارهای چاپ دیجیتال Celfa Finishing

راه‌کارهایی مانند چاپگر دیجیتال تک‌پاسه J-Print SP و چاپگر دیجیتال چند­پاسه J-Print MP برای به حداکثر رساندن مقدار تولید طراحی شده‌اند.

تمامی جزئیات در خدمت افزایش کارآیی هستند. برای مثال معکوس شدن دوره‌ای جریان جوهر در سیستم ابداعی گردش جوهر ما، مانع از گرفتگی آن شده و از این طریق هدهای چاپ همیشه کارآمد نگه داشته می‌شوند.

کاهش زمان توقف دستگاه نیز نقش مهمی در افزایش بهره‌وری دارد. سیستم تعمیر و نگهداری فناوری Celfa Finishing خودکار است و این امر باعث به حداقل رسیدن نیاز به سرویس می‌شود. برای مثال عملکرد بدون عیب تسمه توسط یک سیستم اختصاصی تضمین می‌شود و پاکسازی میکرو مانع از خشک شدن جوهر درون نازل‌ها می‌شود. اجرای این نوآوری‌ها به لطف حمایت ارزشمند مشتریانی ممکن شد که Celfa Finishing شراکت نزدیکی با ایشان دارد.

در نهایت Celfa Finishing از انعکاس سرمایه در عملکرد فناوری تزئینات سرامیکی آگاه است. نوآوری دستیابی به برتری در بهره‌وری را که از مزیت‌های رقابتی دکوراتورهای سرامیکی است، تضمین می‌کند. علاوه بر این­ها این فناوری ارائه‌دهنده رویکرد زیبایی شناختی جدید الهام بخشی است که امکان خلاقیت بی‌پایان برای زیباتر شدن تزئینات سرامیکی را ایجاد می‌کند.

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید