اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share
نوآوری دیجیتال برای ایجاد بافت‌های طبیعی در سطوح سرامیکی

Sicer برای بهبود نمای سه‌بعدی سطوح سرامیکی، انواع مختلفی از عوامل ایجاد کننده بافت و چسب‌های دیجیتال را توسعه داده است که این کار را بدون استفاده پانچ حکاکی و یا رولرهای اختصاصی انجام می‌دهند.

نوآوری‌های دیجیتال همواره همگام با نیازهای جدید بازار تکامل یافته‌اند و این امر خصوصا در چشم‌انداز فعلی بازار و تقاضای فراوان برای سطوح سرامیکی با بافت طبیعی مشهود است. این تقاضا باعث شده است تا بخش‌های تحقیق و توسعه با هدف توسعه هرچه بیشتر مزایای محصولات دیجیتال و بهینه‌سازی هزینه‌ها و افزایش پتانسیل سفارشی‌سازی، پژوهش‌های جدیدی را آغاز کنند.

بدین منظور Sicer محصولات مختلفی را تولید کرده است که از آن‌ها برای ایجاد بافت‌های دیجیتال در روش‌های مختلف اعمال مواد و ایجاد انواع افکت‌های دلخواه نهایی، بدون استفاده از پانچ حکاکی و یا رولرهای اختصاصی استفاده می‌شود.

مواد بافت‌ساز دارای اثر آب گریز روی انگوب یا لعاب اعمالی بعدی هستند و  پس از سوختن در کوره و حین عملیات پخت، باعث ایجاد فضاهای خالی روی سطح کاشی می‌شوند. این قابلیت بافت قابل لمس و مشاهده‌ای را روی سطح ایجاد می‌کند که می‌تواند با ترکیب یک عامل بافت ساز و لعاب و انگوب مناسب با خواص فیزیکی و شیمیایی خاص، به ایجاد سطوح مطلوب‌تر نهایی منتهی شود.

اولین محصول جدید این مجموعه یک عامل بافت ساز بدون افکت مواد، با قدرت دفع بالا است. این عامل برای ایجاد حفرات بزرگ روی سطح ایده‌آل است و اختصاصا برای تولید اسلب‌های بزرگ طراحی شده است. فرمولاسیون ویژه آن باعث می‌شود تا حتی پس از خشک شدن هم قابلیت آب گریزی و مقاومت خود را حفظ کند، از این رو امکان اعمال آن پیش از مرحله خشک‌کن هم وجود دارد. در نتیجه می‌توان لعاب یا انگوب را حتی پس از چند روز روی سطح اعمال کرد.

محصولات Sicer شامل یک عامل بافت ساز افکت مواد مات برای کاشی‌هایی با اندازه‌های سنتی تر نیز است. این ماده می‌تواند روی اسلب‌ها نیز اعمال شود. تیزی لبه‌ها و سطح بالای جزئیات باعث می‌شود تا این عامل برای تولید سطوحی با نمای طبیعی سنگ طبیعی، چوب و یا حکاکی‌های ظریف ایده‌آل باشد. برخلاف ماده قبلی، در این حالت انگوب یا لعاب باید در حالتی که محصول هنوز مرطوب است یعنی در واقع تنها چندمتر بعد از نقطه اعمال عامل بافت ساز، اعمال شوند.

برای پاسخگویی به سایر نیازها، Sicer یک عامل بافت‌ساز مات شفاف برای طرح‌های تیره و یا افکت‌های طرح چوب را نیز ارائه داده است. مشخصات این محصول مشابه با محصولات قبلی است و می‌توان از آن برای ایجاد سطوح شفاف یا مات پس از پخت، استفاده کرد.

بافت ایجاد شده توسط محصولات دیجیتال با تجزیه ­و ­تحلیل عمیق انگوب و لعاب اعمالی و کسب اطمینان از ویژگی‌های رئولوژیکی مناسب آن­ها بهینه می‌شود. انجام مطالعات گرافیکی برای بهبود نمای ظاهری اثر ایجاد شده نیز ضرورت دارد.

یکی دیگر از تکنیک‌هایی که می‌تواند ایجاد بافت روی سطوح، افزودن یک چسب دیجیتال+ اعمال گریت به عامل بافت ساز است. با این کار ضخامت بافت به طرز قابل توجهی افزایش یافته و سطح سرامیکی نمای طبیعی‌تری پیدا می‌کند.

آخرین تحقیقات Sicer به تولید و توسعه دو چسب دیجیتال جدید منتهی شده است: یک چسب پایه آب با انتشار تقریبا صفر برای هدهای چاپی موجود در بازار و یک چسب مات پایه حلال با آلایندگی کم که طیف جدیدی از امکانات زیبایی شناختی را برای سطح طبیعی به ارمغان می‌آورد.

این چسب با افکت مات، برای تکمیل چسب‌های براق پایه حلال که برای تکنولوژی های فول پولیش و یا گریت های براق طراحی شده مناسب هستند و پس از پخت ظاهری خنثی به محصول می‌دهد. می‌توان از این چسب همراه با گریت‌هایی که برای ایجاد سطوح مات مناسب هستند نیز به خوبی استفاده کرد.

انطباق پذیری و چندمنظوره بودن از ویژگی‌های کلیدی این محصول جدید است.

مطالعات Sicer روی یک ماده معدنی خاص به تولید محصولی منتهی شده است که با ترکیب بهینه نتایج  فنی و زیبایی شناسی برای اعمال خشک گریت‌های مات و گریت‌های براق شیشه‌ای به کار می‌رود.

چسب مات جدید Sicer یک محصول شاخص برای ایجاد بافت در سطوح سرامیکی است. این چسب از یک مخلوط شیشه‌ای مات و یک مخلوط شیشه‌ای براق فشرده (هر دو برای ذراتی با اندازه‌های اختصاصی) ساخته شده است و می‌تواند به همراه عملیات تکمیل مناسب برای ایجاد تزئینات سه بعدی شیشه‌ای با بازتاب کم و ظاهر بسیار طبیعی مورد استفاده قرار بگیرد.

ترکیب دو مخلوط شیشه‌ای با استفاده از جدیدترین سیستم رسوب‌دهی گریت‌های چندگانه در یک سیستم واحد، امکان تولید سریع و همزمان طیف وسیعی از سطوح جدید طبیعی فراهم آورده و باعث صرفه‌جویی در هزینه و زمان می‌شود.

مقالات مرتبط

ما Acimac هستیم

برند جدید Acimac با نام «We Are Acimac»، تداعی فناوری ساخت، طراحی و ارائه خدمات ایتالیائی در تولید محصولات سرامیکی است و قصد دارد تا

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید