اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

ریخته گری تحت فشار: بیش از 220 دستگاه AVM توسط شرکت Sacmi طی 16 سال به فروش رسیده است

با تحویل سفارش اخیر به یک تولید کننده پیشرو اروپایی، Sacmi در حال حاضر 220 یونیت ریخته گری تحت فشار AVM را از سال 2002 به بازار عرضه کرده است.

 با تحویل سفارش اخیر به یک تولید کننده پیشرو اروپایی، Sacmi در حال حاضر 220 یونیت ریخته گری فشار بالا AVM را از سال 2002 به بازار عرضه کرده است، زمانی که شرکت اولین نمونه اصلی یک فن آوری را معرفی کرد که تبدیل به معیار صنعت صنایع سرامیکی بهداشتی خواهد شد.چیزی که باعث می شود این یونیت تک قالبه برای تولیدکنندگان سرویس های بهداشتی بسیار موثر باشد، طراحی قالب آن است که حداکثر انعطاف پذیری استفاده را توسط مشتری تضمین می کند.

AVM به طور کلی شامل یک پرس اصلی (که کاسه را در 4 یا 5 بخش پرسکاری تولید می کند) و یک پرس تولید لبه، در چندین نسخه مختلف موجود است که امکان ساخت WC هایی با ویژگی های غیر سنتی و شکل متفاوت را فراهم می کند. نسخه دیگر، بجای بزرگتر شدن ابعاد لبه ها و بلند تر شدن طول کورس سیلندر، امکان ساخت WC های یکپارچه را با کمک راه حل Isobox ثبت شده توسط Sacmi فراهم می شود.

ترکیب بندی چند ساختاری
طیف گسترده ای از محصولات قابل تولید، همراه با طول عمر و قابلیت تعویض قالب ها، AVM را قادر می سازد تا یک راه حل ایده آل برای هم گروه صنعتی (که می تواند به طور مطلوب تأسیسات بین المللی را در سطوح اتوماسیون مختلف مدیریت نماید)، و هم برای شرکت های کوچک و متوسط با توجه به کیفیت، قابلیت اطمینان و عملکرد آن باشد. مشتریان می توانند AVM را به طور مدولار پیکربندی کنند تا بهترین تعادل بین انعطاف پذیری، بهره وری و اتوماسیون برقرار شود. این بدان معناست که هر ماژول ریخته گری، که از یک یا چند ماشین، یک ربات و قطعات جانبی استفاده می شود، می تواند بر اساس میزان بهره وری و درجه انعطاف پذیری و اتوماسیون مورد نیاز مشتری باشد.
به این ترتیب، یک ربات تنها می تواند به طور موازی به 4 AVM با ربات اختصاص داده شده جهت توزیع چسب و ریخته گری خدمت کند.
به عبارت دیگر دو AVM با یک ربات ترکیب می شوند (و این رایج ترین راه حل است) ، ترکیبی که کنترل اتوماسیون تمامی محصولات و انتقال به پیش خشک کن را فراهم می سازد.
خشک کردن قطعه یک مرحله حیاتی و ظریف از تولید لوازم بهداشتی است و راه اندازی پیش خشک کن FPV ساکمی، تغییراتی اساسی در آن ایجاد می کند:
در واقع، قطعاتی که از ماژول ریخته گری استفاده می کنند، به اندازه کافی سخت به نظر می رسد تا در واگن ها سپرده شوند و مزیت های بیشتری را از نظر تکرارپذیری فرآیند و صرفه جویی در انرژی داشته باشند. تا کنون، بیش از 90 دستگاه ریخته گری Sacmi همراه با پیش از خشک کن جدید FPV (طراحی و راه اندازی شده در سال 2010) عرضه شده است.
یک پیکربندی دیگر AVM، تنظیمات یک ربات برای هر ماژول است، به این معنی که ربات می تواند بخش عمده ای از وظایف پایانی (سنگ زنی، اسفنج زنی و غیره) را انجام دهد، بنابراین نیاز به کار یدی را کم می کند. کیفیت کار و ایمنی محل کار (حتی با دو پیکربندی 2 AVM در هر ربات) با کیفیت و تکرارپذیری بهتر توسط شبیه سازی سه بعدی ماژول و فعالیت ربات انجام می گیرد.
چالش هم تراز کردن زمان چرخه ماژول ریخته گری (20 تا 25 دقیقه) با زمانی که ربات برای اجرای تمام وظایف کنترلی قطعه و پیش شناسایی هر ناحیه از مشکل می باشد. برای دستیابی به این هدف، Sacmi نرم افزار جدیدی را برای ارزیابی و بهینه سازی چرخه کار ماژول ریخته گری نصب شده در آزمایشگاه جدید چینی بهداشتی پایلوت توسعه داده است. این راه حل امکان بررسی دقیق و بهینه سازی تمام وظایف ربات را با مقایسه زمانهای چرخه منابع کاری (ماشین، ربات، کارگر) فراهم می کند.

تمام اتوماتیک
برای شرکت هایی که به سمت تمام اتوماتیک بودن می روند، تجهیزات بیشتری جهت بارگیری خودکار قطعاتی که از طریق ربات با پرس های ریخته گری کار می کنند، در دسترس است.
برای به حداکثر رساندن تراکم قطعه در ماشین، تنظیمات بار را می توان با توجه به نوع کالاهای تولید شده انتخاب کرد. به طور مشابه، تمام وسایل حمل و نقل در داخل کارخانه – از ماژول ریخته گری به درایر و به ایستگاه لعاب زنی و کوره – می توانند به طور کامل با وسایل نقلیه هدایت شده توسط لیزر (LGV) کنترل شوند.
یک مزیت کلیدی راه حل Sacmi این است که کارهای یدی با ارزش افزوده کم را می توان گام به گام با سرمایه گذاری های متوالی حذف کرد، به عنوان هر یک از مولفه های ریخته گری، کاملا با راه حل های کنترلی بعدی سازگار است.
بعنوان یک موضوع مهم، ماشین های AVM جدید، امکان معرفی نصب اتوماتیک قالب را فراهم می کند و آن را برای تولید طیف وسیعی از محصولات، از جمله توالت های مدرن بدون لبه ساده تر می نماید.

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید