اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

صنعت چینی بهداشتی هند

با ظرفیت نصب شده بیش از 40 میلیون قطعه در سال، هند دومین تولید کننده بزرگ چینی بهداشتی جهان است. 75 درصد تولید در گجرات (Gujarat) انجام می‌شود.

هند با ظرفیت نصب شده بیش از 40 میلیون قطعه در سال، پس از چین دومین تولید کننده بزرگ چینی بهداشتی جهان است.

پس از نمونه بخش کاشی سرامیکی، رشد سریع تولید چینی بهداشتی در استان گجرات متمرکز شده است که تنها در مدت چند سال به ظرفیت تولیدی در حدود 30 میلیون قطعه در سال رسیده است؛ یعنی حدود 75 درصد کل تولید کشور. با این حال، دو تولید کننده بزرگ چینی بهداشتی هند، Parryware India و صنایع چینی بهداشتی Hindustan (هندوستان) با مسئولیت محدود (HSIL) در خارج از استان فعالیت می‌کنند.

Parryware India شعبه هندی Roca، بزرگ‌ترین تولید کننده چینی بهداشتی جهان است که در سال 2011 مالکیت کامل را به دست آورد. این شرکت 4 کارخانه تولیدی با ظرفیت کلی 3/6 میلیون قطعه در سال، شامل 800،000 قطعه در کارخانه Rapinet (استان تامیل نادو)، 4/2 میلیون قطعه در Perundurai (تامیل نادو)، 4/2 میلیون قطعه دیگر در Dewas (مادیا پرادش) و 700،000 قطعه در Alwar (الوار، راجستان) است. صنایع چینی بهداشتی Hindustan با مسئولیت محدود (HSIL) ظرفیت اعلام شده سالانه 8/3 میلیون قطعه را اعلام کرده است که در دو کارخانه خود در بی‌بی‌نگار (Bibinagar) (استان تِلِنگانا، Telengana) و بهادرگاه (هریانا) (Bhahdurgarh (Haryana)) نصب شده است و در سال 2018، تعداد 3/3 میلیون قطعه تولید کرد.

شرکت چند ملیتی RAK Ceramics مستقر در امارات متحده عربی، شهر سامالکوت (Samalkot) در استان آندرا پرادش را برای کارخانه‌های کاشی و چینی بهداشتی خود انتخاب کرده است (ظرفیت‌های به ترتیب 30،000 متر مربع در روز و 3000 قطعه در روز).

بیشتر تولیدکنندگان دیگر چینی بهداشتی هند در گجرات واقع شده‌اند. Cera Sanitaryware سومین تولیدکننده بزرگ چینی بهداشتی در هند با ظرفیت نصب شده 3/3 میلیون قطعه از محصولات میان رده و ممتاز، واحد تولیدی خود را در مِهسانا (Mehsana) دارد. کارخانه تولیدی جکوار (Jaquar) در Bhachau، در منطقه کوچ (Kutch) واقع شده است. گروه Jaquar که در سال 1960 تأسیس شد، با تولید گیره‌ها، شیرآلات و سایر لوازم جانبی در بخش حمام فعالیت می‌کند. این شرکت در ماه مه 2017 با تملک Euro Ceramics با یک سرمایه‌گذاری حدود 5/15 میلیون دلار آمریکا وارد بخش چینی بهداشتی سرامیکی شد. ظرفیت تولید سالانه این کارخانه در سال 2018 از 2/1 به 8/1 میلیون قطعه در طیف متوسط ​​تا رده بالا افزایش یافته بود.

کارخانه Kohler India (5/1 میلیون قطعه در سال) در جاگادیا (Jhagadia) واقع شده است؛ جایی که در سال 2018 یک برند Tech Centre جدید را افتتاح کرد تا به عنوان پرورش دهنده‌ای برای ایده‌ها، ویترینی از جدیدترین طرح‌های محصول و یک مرکز آموزشی برای فرآیند تولید چینی بهداشتی فعالیت نماید.

شعبه هندی شرکت آلمانی Duravit نیز در گجرات واقع شده است. Duravit India نخستین کارخانه خود را در سال 2010 در تاراپور (Tarapur) راه‌اندازی کرد که سالانه حدود 200،000 قطعه بزرگ سرامیکی با ظرفیت سالانه برنامه‌ریزی شده تولید می‌کند که ممکن است به 500،000 قطعه برسد.

غول چینی بهداشتی دیگر که گجرات را برای عملیات هند خود انتخاب کرده است، گروه ژاپنی Toto است. کارخانه تولید فوق‌العاده مدرن آن در هالول (Halol) در سال 2014 راه‌اندازی شد و با یک سرمایه‌گذاری 6 میلیارد ینی (حدود 49 میلیون یوروئی) ساخته شد که بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری انجام شده توسط این گروه در جنوب آسیا است. کارخانه Toto India از ابتدا برای تولید 50،000 واحد چینی بهداشتی در سال با امکان توسعه بیشتر طراحی شده است. Toto India محصولاتی را برای بازارهای داخلی و خارج از کشور تولید می‌کند.

مقالات مرتبط

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید