اعلام نگرانی تولید کنندگان رنگ‌ و لعاب سرامیکی دربارۀ مواد خام و انرژی

اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

شرکت­‌های عضو Ceramicolor شدیدا نگران دشواری دسترسی به مواد­خام و افزایش هزینه­‌های انرژی هستند.

ghirelliانجمن ایتالیایی تولید­کنندگان لعاب سرامیک، رنگدانه‌­های معدنی و اکسید فلز (Ceramicolor) تایید می‌­کند که شرکت‌­های شاغل در این حوزه دربارۀ تامین مواد خام و هزینه‌‌های سرسام‌­آور انرژی و لجستیک که تاثیر زیادی بر عملکرد آن­‌ها دارد بسیار نگران هستند.

Pierluigi Ghirelli رئیس شرکت Ceramicolor با دعوت از نهادها برای نظارت دقیق بر این مسائل، توجهات را بیش‌از هرچیز به دشواری فزاینده تهیۀ مواد خام و قیمت‌­های بسیار بالا جلب کرد.

“وی خاطرنشان ساخت که این مشکلات باعث می‌­شوند تا شرکت­‌ها مواد اولیه را از هر منبعی که موجود باشد، حتی منابعی که کیفیت مناسبی ندارند، تهیه کنند”.وی خاطرنشان ساخت: “مشکلاتی که این حوزه با آن‌­ها مواجه است با مشکلاتی که در سایر حوزه‌­های مربوط به بازیگران صنعت سرامیک یعنی تولیدکنندگان سرامیک و سازندگان ماشین‌­آلات وجود دارند ترکیب ­شده و باعث تشدید آن­‌ها می‌­شود. این موضوع یک خطر جدی در مسیر تداوم فعالیت‌­های تولیدی در این حوزۀ کلیدی صنعت ایتالیا است و بازیابی مورد انتظار پس‌از به­ پایان رسیدن همه‌­گیری را، در این حوزه به‌­خطر می‌­اندازد”.

16 تولید­کنندۀ لعاب و رنگ سرامیکی که در ایتالیا مشغول به فعالیت هستند با داشتن 15500 کارمند مستقیم و درآمدی درحدود 350 میلیون یورو در سال 2020، نقش بسیار مهمی در موفقیت صنعت سرامیک ایتالیا در بازارهای جهانی ایفا می­‌کنند.

مقالات مرتبط

تسریع رشد KAJARIA Ceramics

بزرگ‌ترین تولید کننده کاشی هند بر آن است تا با افرایش 15 درصدی نرخ فروش خود در سه سال آینده، همچنان در ادامه روند رشد

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید