اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

اعلام نگرانی تولید کنندگان رنگ‌ و لعاب سرامیکی دربارۀ مواد خام و انرژی

شرکت­‌های عضو Ceramicolor شدیدا نگران دشواری دسترسی به مواد­خام و افزایش هزینه­‌های انرژی هستند.

ghirelliانجمن ایتالیایی تولید­کنندگان لعاب سرامیک، رنگدانه‌­های معدنی و اکسید فلز (Ceramicolor) تایید می‌­کند که شرکت‌­های شاغل در این حوزه دربارۀ تامین مواد خام و هزینه‌‌های سرسام‌­آور انرژی و لجستیک که تاثیر زیادی بر عملکرد آن­‌ها دارد بسیار نگران هستند.

Pierluigi Ghirelli رئیس شرکت Ceramicolor با دعوت از نهادها برای نظارت دقیق بر این مسائل، توجهات را بیش‌از هرچیز به دشواری فزاینده تهیۀ مواد خام و قیمت‌­های بسیار بالا جلب کرد.

“وی خاطرنشان ساخت که این مشکلات باعث می‌­شوند تا شرکت­‌ها مواد اولیه را از هر منبعی که موجود باشد، حتی منابعی که کیفیت مناسبی ندارند، تهیه کنند”.وی خاطرنشان ساخت: “مشکلاتی که این حوزه با آن‌­ها مواجه است با مشکلاتی که در سایر حوزه‌­های مربوط به بازیگران صنعت سرامیک یعنی تولیدکنندگان سرامیک و سازندگان ماشین‌­آلات وجود دارند ترکیب ­شده و باعث تشدید آن­‌ها می‌­شود. این موضوع یک خطر جدی در مسیر تداوم فعالیت‌­های تولیدی در این حوزۀ کلیدی صنعت ایتالیا است و بازیابی مورد انتظار پس‌از به­ پایان رسیدن همه‌­گیری را، در این حوزه به‌­خطر می‌­اندازد”.

16 تولید­کنندۀ لعاب و رنگ سرامیکی که در ایتالیا مشغول به فعالیت هستند با داشتن 15500 کارمند مستقیم و درآمدی درحدود 350 میلیون یورو در سال 2020، نقش بسیار مهمی در موفقیت صنعت سرامیک ایتالیا در بازارهای جهانی ایفا می­‌کنند.

مقالات مرتبط

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید