اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

رشد 2.4 درصدی صنعت ساخت و ساز الجزایر در سال 2023

بنا‌بر گزارش اخیر GlobalData صنعت ساخت‌و ساز الجزایر در سال 2023 توسط پروژه‌های بزرگ جاری در بخش‌های مسکونی، حمل‌و نقل و زیرساخت‌های مربوط به انرژی‌های تجدید پذیر هدایت خواهد شد.

ساخت‌وساز، ماشین‌آلات و مصالح ساختمانی، در کنار حوزه انرژی، بخش‌های کلیدی اقتصاد الجزایر را تشکیل می‌دهند. پس از یک دوره نوسان قیمت نفت و تاثیرات نامطلوب همه‌گیری کویید 19، افزایش فعلی قیمت هیدرو کربن نشانه‌های روشنی از بهبود را به همراه دارد (درآمد دولتی سال 2022 در حدود 50 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود).

گزارش اخیر GlobalData رشد 2.4 درصدی را برای بخش ساخت‌و­ساز در سال 2023 پیش بینی می‌کند. ساخت‌و­ساز و تولید ساختمان عمدتا توسط پروژه‌های بزرگ و در حال انجام در بخش‌های مسکونی، حمل‌و نقل و زیرساخت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر به پیش رانده خواهد شد.

در بودجه‌بندی دولتی سال 2023 سرمایه‌گذاری‌هایی به مبلغ 545 میلیارد دینار الجزایر (3.7 میلیارد دلار) در بخش مسکن، برنامه‌ریزی و توسعه شهری، سرمایه‌گذاری به مبلغ 364.3 میلیارد دینار الجزایر (2.4 میلیارد دلار) در بخش عمومی و حمل‌و نقل، سرمایه‌گذاری به مبلغ 193.9 میلیارد دینار الجزایر (1.3 میلیارد دلار) در بخش برق، پروژه‌های گاز و انرژی‌های نو و سرمایه‌گذاری به مبلغ 67.6 میلیارد دینار الجزایر (453.6 میلیون دلار) در بخش توسعه صنعتی، به تصویب رسیده­ است.

محمد طارق بلاریی، وزیر مسکن و شهرسازی، در ماه مارچ اعلام کرد دولت در حال بررسی پیشنهاد افزایش کمک‌های مالی در بخش ساخت‌و ساز روستایی است.

مقالات مرتبط

از سر گرفته شدن رشد صادرات چین

رشد 6.2 درصدی صادرات صنعت کاشی و سرامیک چین در سال 2023، روند نزولی سال‌های قبل را معکوس کرد.صنعت کاشی و سرامیک چین با رشد

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید