اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

نخستین خط کامل Supera® در ایران

راک صنعت (Rock Sanat)، شرکت SITI B&T را برای تولید اسلب‌های پرسلانی بزرگ در سایزهای تا mm 3200×1600 انتخاب کرده است.

bmr 001SITI B&T با نصب نخستین خط کامل Supera® در کارخانه تهران راک صنعت (Rock Sanat) که یک تولیدکننده مشهور سرامیک محلی است، بازار پانل و اسلب بزرگ را در ایران افتتاح کرده است.

این خط جدید که از ماه اوت در حال کار است، مدارای زیادی نسبت به تغییرات در مواد اولیه دارد؛ نتیجه‌ای که به لطف کار پیچیده R&D به دست آمد که توسط تکنسین‌های SITI B&T در طرح پایلوت در bt-LAB در فورمیجینِه (Formigine) به انجام رسید.

این امر امکان استفاده از مواد اولیه با منبع محلی را فراهم می‌آورد، عاملی که نه تنها از لحاظ اقتصادی بلکه در سطح صنعتی نیز تأثیر زیادی دارد؛ زیرا از همان بدنه‌های متداول برای تولید اسلب‌ها، همانند سایزهای استاندارد کاشی استفاده می‌شود. سامانه پرسکاریِ Supera® و کوره XXL (با عرض ورودی mm 3850 و امکان پخت همزمان دو اسلب در کنار هم)، راک صنعت را قادر خواهند ساخت تا سطوح پرسلانی تا سایز mm 3200×1600 تولید کند که بزرگ‌ترین سایزی است که تا کنون در ایران ساخته شده است و در عین حال از سامانه تغییر سریع سایز برای تعویض سریع به سایز mm 2400×1200 نیز بهره‌برداری می‌کند.

ویژگی دیگری که Supera® را یکی از پیشرفته‌ترین راه حل‌های موجود می‌سازد، «ضایعات صفر» است (حداکثر mm 5/1 در هر طرف) با دو دهم میلی‌متر تغییر ضخامت در ضلع دراز اسلب. خط راک صنعت نیز برای کاهش تأثیرات زیست محیطی طراحی شده است و مجهز به سامانه Start & Stop است که یک واحد قدرت هیدرولیکی نوآورانه توان در صورت نیاز (power-on-demand) است که مصرف انرژی را تا 30 درصد کاهش می‌دهد.

با توجه به این تجربه، SITI B&T گستره‌ای از مدل‌های تناژ کم‌ترِ Supera® را نیز توسعه داده است؛ «Supera 18k» مدلی است که برای تولید سایزهای متداول‌تر و در عین حال حفظ سطح بالای بهره‌وری (6 قطعه در دقیقه در سایز mm 1200×1220) و با مزیت فشار دادن بر روی تسمه و نه در قالب ساخته شده است.

SITI Supera Rock SanatINT 01

مقالات مرتبط

راه‌اندازی خط تولید %100 سبز Revigrés

Revigrés، شرکت Gruppo B&T را به عنوان شریک استراتژیک در پروژه‌های گسترش و پایداری برگزید.Revigrés که یکی از تولیدکنندگان برجسته کاشی و سرامیک در پرتغال

DalTile خدمات هوشمند Sacmi را برگزید

DalTile Mexico، خدمات پشتیبانی و نگهداری پیشگیرانه Sacmi را برای دستگاه پرس و آسیاب خود به کار خواهد گرفت.DalTile مکزیک که یک تولیدکننده کاشی واقع

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید