اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

قرن رنگی – صد سالگی COLOROBBIA

Gruppo Colorobbia که توسط نسل چهارم خانواده بیتوسی رهبری می‌شود، یک قرن خلاقیت را در صنعت جهانی سرامیک جشن می‌گیرد.

logo colorobbia 100صد سال از زمانی که گوئیدو بیتوسی در سال 1921 کارگاه سرامیک دست ساز خود را افتتاح کرد، می‌گذرد و او با این کار بذر آنچه بعدها به گروه کلوروبیا، که یک شرکت پیشرو چند ملیتی در تامین مواد خام، محصولات نیمه آماده و خدمات صنعت سرامیک است و همیشه در خط مقدم پیشرفت فنی در این زمینه بوده است، تبدیل شد را کاشت.

Gruppo Colorobbia که اکنون توسط نسل چهارم خانواده بیتوسی مدیریت می‌شود، قرنی مملو از خلاقیت و کارآفرینی بین المللی را جشن می‌گیرد که در آن راه حل‌های صنعتی برای نیازهای بازار جهانی سرامیک توسعه داده است.

امروزه، گروه مستقر در توسکانی 29 شرکت با بیش از 2000 کارمند در 18 کشور از جمله اسپانیا، لهستان، مکزیک، برزیل، اندونزی، هند، ویتنام، پرتغال، چین، ترکیه، امارات متحده عربی و یک شعبه جدید در آمریکا دارد.

شرکت‌های تابعه آن شامل این موارد هستند: Industrie Bitossi, Inkabor, Minerals 2000, Mariter, Eurit, Colorobbia Art, Bitossi Ceramiche, Bitossi Home و Ce.Ri.Col.

تاریخچه ای مملو از ترقی

برند بیتوسی که در شهر توسکان مونتلپو، که یکی از قدیمی‌ترین مراکز تولید سرامیک است، تاسیس شد، کار خود را به عنوان یک سازنده دست ساز ظروف غذاخوری سنتی رنسانس شروع کرد. از همان ابتدا تاکنون، Gruppo Colorobbia به طور مداوم خود را به عنوان یک پیشرو در صنعت جهانی سرامیک اثبات کرده است. این رویکرد به مقدار زیادی به دلیل تلاش‌های ویتریانو بیتوسی است، که در سال 1942 در سن 17 سالگی میراث پدر خود را بدست گرفت و گسترش بین المللی شرکت را تا مرگ خود در 2018 مشاهده نمود. در حین سال‌های بعد از جنگ، او اولین قدم‌ها را به سمت مدرن سازی همکاری بین طراحان سرامیک برداشت و با افراد نامداری همچون اتور سوتساس همکاری کرد.

همین روحیه مدرن بود که خانواده بیتوسی را به سمت گسترش برد تا به اولین تامین کننده بین المللی مواد برای دکور محصولات سرامیکی تحت نام Gruppo Colorobbia تبدیل شوند. آنها معدن‌های مواد خام به دست آوردند (زیرکونیوم با Industrie Bitossi و بوریک اسید با Inkabor) و دارای تنوع زیادی از محصولات شدند، به گونه ای که بازه کاملی از مواد را همچون رنگدانه‌ها، خمیر شیشه، جوهرهای دیجیتال، اکسید سرب، لعاب‌های چینی، لاینینگ آسیاب و محصولات برای شیشه، و همچنین پشتیبانی لجستیکی و عملیاتی تامین می‌کردند.

تحقیق و خلاقیت

Gruppo Colorobbia به لطف خلاقیت و پیشرفت‌های فنی در آزمایشگاه‌های بین المللی خود، نقش مهمی در یکی از پویاترین قسمت‌های صنعتی از نظر فنی بازی می‌کند.

اکنون سالهاست که این شرکت بوسیله تحقیقات متداوم در مورد تکنیک‌های جدید و جوهرها با عملکرد عالی با پتانسیل تزئین بالا، در خط مقدم چاپ دیجیتال قرار دارد، در همین حین قابلیت‌های خود را نیز بوسیله ایده‌های خلاقانه در قسمت کاشی و شیشه گسترش داده است. آخرین خلاقیت‌های آنها شامل جوهرهای پایه آب با عملکرد بالا برای سرامیک و کاشی، و فرایندهای جدید برای تزئین و رنگ شیشه می‌شود.

این شرکت همچنین اولین شرکتی است که تکنیک‌های جدیدی را برای استفاده دیجیتال از فلزات گرانبها در ظروف غذاخوری، کاشی و شیشه ارائه داده است، که این گام مهمی برای روشی است که تا آن زمان فقط محدود به کاربردهای دستی بوده است. این شرکت به زودی تولید لعاب‌های پایه آب برای کاربردهای دیجیتال را شروع می‌کند، راه حلی که انقلابی در پتانسیل تزئینی سطوح توسط الگوها و جلوه‌های کاملا دیجیتال ایجاد خواهد نمود.

تعهد شرکت به دوام در آخرین نوآوری‌های فناورانه در مراکز تحقیقاتی، از جمله پوشش‌های جدید ضد باکتری خود تمیز شونده سرامیکی و سیستم نوآورانه ثبت شده PHOEBE، تکنولوژی که از فیلترهای سرامیکی برای تصفیه ایمن هوا و محیط از باکتری‌ها استفاده می‌کند، منعکس شده است.

Gruppo Colorobbia با چشم انداز وسیع تحقیق و تنوع تجاری خود، سهم عمده ای در بخش زیست پزشکی و تحقیقات در مورد نانو مواد توسط نوآوری‌های مبتنی بر سرامیک‌ها ایفا کرده است.

بعد از یک قرن تجارت، Gruppo Colorobbia به رشد خود در سطح جهانی ادامه می‌دهد.

رئیس هیئت مدیره، مارکو بیتوسی می‌گوید: یک شور ذاتی برای زیبایی، هنر و طراحی در DNA ما نوشته شده است. این، به همراه منابع عظیم طبیعی و فنی، تخصص بی نظیر و طیف گسترده ای از محصولات، ما را به یک شرکت دینامیک تبدیل کرده است که قابلیت تامین تمام سرویس‌ها را، از جمله پیشنهاد در مورد مواد خام، محصولات نیمه آماده و تکنیک‌های پیشرفته تزئین دارا هستیم. پس از یک قرن، ما بیش از هر زمانی به آینده توجه کرده‌ایم. مسیر رشد ما همچنین شامل ایجاد مشارکت‌های جدید در پویاترین بازارها مانند جنوب غربی آسیا خواهد بود. در همین حین، نسل چهارم خانواده ما به مدیریت گروه پیوسته اند و نقش مهمی در ساختن آینده حتی بهتر خواهند داشت.

مقالات مرتبط

راه‌اندازی خط تولید %100 سبز Revigrés

Revigrés، شرکت Gruppo B&T را به عنوان شریک استراتژیک در پروژه‌های گسترش و پایداری برگزید.Revigrés که یکی از تولیدکنندگان برجسته کاشی و سرامیک در پرتغال

DalTile خدمات هوشمند Sacmi را برگزید

DalTile Mexico، خدمات پشتیبانی و نگهداری پیشگیرانه Sacmi را برای دستگاه پرس و آسیاب خود به کار خواهد گرفت.DalTile مکزیک که یک تولیدکننده کاشی واقع

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید