اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

تلاشی که به ثمر نشست؛ تقدیر وزیر صمت از اجرای پروژه عظیم کائولن زرمهر

بزرگترین کارخانه تولید کائولن در کشور با ظرفیت 500 هزار تن در سال توسط مجموعه زرمهر مارلیک در خراسان رضوی در منطقه ویژه کانی غیر فلزی شهرستان تربت حیدریه تعیین شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر خود به تربت حیدریه، ضمن بازدید از بخش های مختلف صنعتی و پروژه های در دست اجرای این شهرستان، از بزرگ ترین کارخانه تولید کائولن کشور در این شهر بازدید کرد و با تقدیر از ارتقای تولید و اشتغال زایی توسط مجموعه زرمهر مارلیک، از این پروژه به عنوان یکی از افتخارات صنعت خراسان رضوی یاد کرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی که در سفر خود به خراسان رضوی و دیدار از بخش های مختلف صنعتی در شهرستان های استان، سفری نیز به شهرستان تربت حیدریه داشت، در بازدید از بزرگ ترین کارخانه کائولن کشور به ظرفیت 500 هزار تن درسال، ضمن تقدیر از دستاورد تلاشگران شهرستان تربت حیدریه، ابراز امیدواری کرد که دستاورد 5 فاز اجرایی این کارخانه علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه، از خروج مقادیر فراوانی ارز از کشور جلوگیری کند.

روابط عمومی

تربت حیدریه؛ منطقه ویژه کانی غیرفلزی؛ در پایان این سفر و با امضای تفاهم نامه ای بین وزیر صنعت، معدن و تجارت و نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، این شهرستان به عنوان منطقه ویژه کانی غیرفلزی کشور معرفی شد.

نماینده مردم تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی نیز در همین رابطه و در نشست فعالان اقتصادی این منطقه با وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به وجود بزرگترین کارخانه کائولن کشور با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در تربت‌حیدریه این شهرستان طی تفاهم‌نامه بین وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان ناحیه ویژه صنعتی صنایع کانی غیرفلزی کشور تعیین شد.

محسن زنگنه افزود: با امضای این تفاهم نامه با علیرضا رزم حسینی وزیر صمت، مقرر شد وزارت صمت و دیگر دستگاه‌ها با هدف تشویق واحد‌های صنعتی و تولیدی مرتبط با صنایع کانی غیر فلزی که قصد استقرار در این منطقه را دارند امتیازات ویژه‌ای در زمینه تامین زمین و زیر ساخت‌ها و اعطای زمین و تسهیلات بانکی و مشوق‌های صادراتی طبق قانون و مقررات را در نظر بگیرند.

تلاشی که به ثمر نشست ؛ با توجه به ظرفیت های بالقوه صنعتی در شهرستان تربت حیدریه که شامل معادن متعدد، وجود زیرساخت های صنعتی فراوان و نیروی کار آماده به خدمت است، از مدت ها قبل مدیران ارشد مجموعه زرمهر اعم از مدیرعامل و قائم مقام مدیرعامل، ضمن بررسی تمام ابعاد و داشته های صنعتی این شهرستان، با فراهم کردن مقدمات این تفاهم نامه برای ارتقای جایگاه صنعتی شهرستان تربت حیدریه، ساختار اصلی تفاهم نامه یاد شده را تدوین کردند تا در جلسه مشترک به امضای وزیر صمت و نماینده شهرستان تربت حیدریه برسد و برگ زرین دیگری در کارنامه همراهی و مشارکت گروه صنعتی زرمهر برای ارتقای جایگاه آبادانی شهرستان تربت حیدریه به ثبت برسد.

f63fb9fc1888bac2143cb5d1de3bea0f XL1

مقالات مرتبط

عملکرد خوب شعبه ازمیر Tecno Diamant

تقاضای بالای بازار ترکیه برای محصولات مرتبط با برش، گونیا کردن و لپینگTecno Diamant پس از گذشت یک سال از افتتاح شعبه جدید در آوریل

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید