اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

+SACMI Continua : به طور فزاینده انعطاف‌پذیر و پایدار است

انعطاف‌پذیریِ بهبود یافته از لحاظ سایز و ضخامت، ضایعات کم‌تر، مصرف کم‌تر برق، سطوحی که به طور دیجیتالی سینکرون شده‌اند، تزئینات در داخل بدنه با استفاده از راه حل‌های SACMI Deep Digital و امکان استفاده از بدنه‌های کاشی پرسلانی استاندارد ، از عوامل موفقیت جهانی +Continua هستند.

بیش از 50 خط +Sacmi Continua تا به امروز در سراسر جهان نصب شده‌اند، سطح موفقیتی که بر ویژگی‌های منحصر به فرد این فناوری گواهی می‌دهد: تطبیق‌پذیری، کنترل دیجیتالی فرآیند و کارآیی؛ ضخامت‌های بین 3 تا mm 30؛ کاهش ضایعات در مرحله پرسکاری که همواره و بدون توجه به سایز اسلب زیر 3٪ است. آخرین و مهم‌ترین نکته، امکان کار کردن با بدنه‌های سنتی کاشی پرسلانی است؛ همان طور که توسط شرکت‌هایی که از مدت‌ها پیش در حال استفاده از این فناوری هستند، تأیید شده است.

مخصوصاً که این خط به خاطر بهره‌وری بالایش و توانایی آن در مدیریت کردنِ محصولات متنوع و بَچ‌های کوچکی که به طور فزاینده‌ای در بازار کاشی و سرامیک امروز مورد تقاضا هستند، سرآمد است. امکان به حداقل رساندن ضایعات تولیدی بدون توجه به سایز (پودرها همیشه می‌توانند مستقیماً به شکل مخلوط بازیافت شوند) و کاهش زمان تعویض تسمه تا 30 دقیقه (کم‌تر از 60 دقیقه برای تعویض سایز) از دیگر مزایای این تکنولوژی هستند. برای مثال، می‌توان آمیزهای تولیدی بسیار پیچیده‌ای را با در هم آمیختنِ راه حل‌های سنتیِ بُرش محصول پخته با برش بی‌وقفه محصول خام (SACMI TPV) مدیریت کرد و به حداکثر کارآیی در تولید سایزهای کوچک‌تر از سایزهای اسمی دست یافت.

continua int2 1

ارقام مربوط به نصب‌های انجام شده در جهان نشان می‌دهد که +Continua تنها فناوری‌ای است که می‌تواند محصولات فنی را با استفاده از فرآیندهایی در داخل بدنه تولید نماید که تزئین خشک را کاملاً با تزئین سطح همگام (سینکرون) می‌کنند. میزهای آشپزخانه مدرن و مرغوب با رگه‌هایی در داخلِ بدنه که با +Continua تولید شده‌اند، در سال 2018 وارد بازار شدند و نمونه‌ای واضح [از این فرآیندها] هستند. پتانسیل ایجاد محصولاتی غیر از اسلب‌های سنتی، در طیف وسیعی از ضخامت‌ها از mm 3 تا mm 30 گسترش می‌یابد و امکان تولید لوازم جانبی مبلمان را فراهم می‌سازد و در عین حال توزیع بهینه دانسیته و یکنواختی ضخامت را تضمین می‌نماید.

همچنین در صورت ادغام با راه حل‌های تزئین دیجیتالی خشک و تَر (SACMI DDD و DHD) این امکان برای تولیدکنندگان فراهم می‌شود تا محصولات جدیدی را با بافت و عمق منحصر به فرد ایجاد کنند. همان طور که توسط یک شرکت سرامیکی پیشرو گواهی شده است، مزیتِ مهمِ دیگرِ فناوری +Continua، پایداری تأیید شده آن است: الزامات توان الکتریکی نصب شده را می‌توان با ضریب شش کاهش داد (PCR2000 فقط با kW 50 کار می‌کند) و میزان انتشار CO2 و هزینه‌های مربوطه به طور چشمگیری کاهش می‌یابند. مصرف روغن هیدرولیک عملاً حذف می‌شود و هزینه‌های تعمیر و نگهداری و ضایعات را کاهش می‌دهد و مزایای زیست محیطی بیش‌تری را به همراه می‌آورد.

در Tecnargilla 2020، شرکت Sacmi یک ورژن حتی پیشرفته‌تری از متراکم کننده مداوم (continuous compactor) را ارائه خواهد داد که راه را برای ساخت سرامیک با Industry 4.0 واقعی هموار می‌کند.

مقالات مرتبط

رویکرد بیومیمتیک در فرآیند طراحی Tenagreen

بایندرهای جدید Tenagreen امکان تولید اسلب‌های نازک‌تر، کاهش مصرف گاز طبیعی مورد نیاز برای پخت و استفاده از خاک‌های بازیافتی و یا خاک‌هایی با کیفیت

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید