اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

برخاست Victoria PLC

بخش سرامیک این گروه بریتانیایی سال مالی گذشته را با افزایش %15.8 درآمد به 282.4 میلیون پوند یا %42.6 از درآمد تلفیقی گروه به پایان رساند.

logo Victoria476سال­ مالی‌­ای که در 3 آوریل 2021 به پایان رسید هشتمین سال متوالی رشد برای Victoria PLC، گروه کفپوش‌­سازی بریتانیایی با فعالیت‌­های تولید و فروش در حوزه­‌ی کاشی‌­های سرامیکی، فرش، LVT، زیرلایه و لوازم جانبی بود. درآمد خالص تلفیقی گروه به 662.3 میلیون پوند رسید که نسبت به سال گذشته %6.6 افزایش یافته بود (%7.4+ در نرخ‌­های مبادله‌­ی ثابت) درحالی­‌که EBITDA به 127.4 میلیون پوند و سود ناخالص EBITDA به %19.2 افزایش یافتند.

رشد متحیّر کننده‌­ی گروه در بخش کاشی سرامیکی از همه چشم‌گیرتر است، که Victoria PLC با کمپانی‌­ها و برندهایی که در 4 سال گذشته تصاحب کرده اکنون در این حوزه یکی از عاملان اصلی جهانی است. اولین تصاحب شامل تولید کننده­‌ی کاشی ایتالیایی Ceramica Serra در سال 2017 بود که با Kerabar، Ibero و Saloni در اسپانیا و سپس دوباره در ایتالیا با Ceramiche Ascot and Keradom در سال 2020 و اخیراً با Ceramiche Colli و Ceramiche Senta Maria در 21 آوریل امسال دنبال شد. این سرمایه‌­گذاری 35 میلیون یورویی آخر برای توسعه‌­ی ظرفیت تولید عملیات ایتالیایی (که اکنون به 25 میلیون متر مربع در سال می­رسد)­ و برای گسترش محصولات و پورتفولیوی برند ضروری بود.

در سال مالی گذشته به جز تصاحب­‌های ماه آوریل، درآمدهای بخش کاشی سرامیکی (برای اولین بار تا به حال) از تجارت مرکزی گروه کفپوش نرم در اروپا بالاتر رفتند. از میان سه بخش عملیاتی گروه، UK & Europe Ceramic Tiles که شامل تمام عملیات بخش کاشی در ایتالیا و اسپانیا می‌‎­شود. یکی از موارد دارای بیشترین افزایش درآمد بود که با %15.8 افزایش به 282.4 میلیون یورو یا %42.6 از درآمد تلفیقی گروه رسید. Keradom که در دسامبر 2020 تصاحب شد، در یک دوره­‌ی چهار ماهه در ترازنامه‌­ی صورت وضعیت مالی واحد تجاری مشارکت کرد.

بخش UK & Europe Flooring که عملیات در بخش‌­­های فرش، زیرلایه، LVT، چمن مصنوعی و لوازم جانبی در انگلستان، ایرلند، هلند و بلژیک را در بر می‌­گیرد، درآمدی اندکی کمتر به میزان 280.4 میلیون پوند (کاهش %0.6 نسبت به سال قبل) معادل با %42.3 از مقدار کل را اعلام کرد. Australia BU نیز در بخش کفپوش نرم کار می­‌کند و فروش 99.6 میلیون پوند را گزارش داده است.

افزون بر این، بخش کاشی سرامیکی همان بخشی است که بالاترین سود ناخالص را در سال­ مالی گذشته به دست داد، جدا از %7.7 کاهش در EBITDA که ناشی از آثار موقتی تصاحب Ibero، Ascot و Keradom بود. در تمام موارد، سود ناخالص EBITDA معادل با %22.3 بود، درحالی‌­که این مقدار برای بخش کفپوش نرم تنها %17.5 بود.

برجسته‌­ترین عمل‌کرد به Victoria Italia تعلّق داشت که از درآمد 100 میلیون یورویی عبور کرد. گرچه شیوع همه‎‌­گیری ادغام کامل Ascot را پس از تصاحب آن در مارس 2020 چند ماه عقب انداخت. درآمد به دست آمده در ایتالیا در طی 12 ماه به میزان %46 رشد کرد و از 34.6 میلیون پوند به 85.2 میلیون پوند رسید که به خاطر تصاحب مشتری­‌های عمده­‌ی جدید و نفوذ به بازارهای جدید، به ویژه اروپای شرقی و آمریکای شمالی بود.

پس از تصاحب Colli و Santa Maria، Victoria Italia به سمت 150 میلیون یورو پیش می‌­رود. به علاوه همانطور که بورد Victoria توضیح داد، این عملیات در سال اول بیش از 10 میلیون یورو EBITDA اضافه خواهد کرد، رقمی که در سال 2022 به محض درون­‌سپاری تولید کاشی که اکنون به دلیل عدم ظرفیت کافی در خارج از مجموعه انجام می‌­شود، افزایش خواهد یافت.

در کنار سیاست رشد بر پایه‌­ی تصاحب بخش کاشی سرامیک، واحد چند ملّیتی کفپوش به سرمایه‌­گذاری­‌های عمده در رشد آلی ادامه داده است. در طول این 4 سال، گروه ده­‌ها میلیون یورو برای امکانات و تجهیزات واحد کاشی خود با هدف بهبود بهره‌­وری، کیفیت، لجستیک و سرویس سرمایه­‌گذاری کرده است. این موضوع در مورد Ascot آشکار است، که در آن فرآیند مدرنیزه کردن دپارتمان پولیش‌­کاری تازه تکمیل شده است و اکنون پس از فقط یک سال به سوددهی ثابتی رسیده است. برنامه‌­ریزی برای 15 میلیون یورو سرمایه­‌گذاری جدید در ایتالیا در سال 2022-2021 گواه دیگری است که بخش زیادی از آن بر روی رشد آلی متمرکز خواهد بود.

گرچه Victoria یک شرکت ثبت شده در بورس است و در نتیجه به جوانب مالی تجارت خود واقف است، مدیر عامل گروه، Philippe Hamers توضیح داد که “Victoria یک شرکت صنعتی است که در تجارت کفپوش فعالیت می­‌کند، نه یک سرمایه‌گذار مالی، و به توسعه‌­ی طولانی مدت این بخش علاقه‌­مند است”. “ما برنامه‌­های خیلی ویژه­‌ای برای رشد حضور خود در بخش سرامیک داریم و اکنون در حال بررسی چند فرصت هستیم که بعضی از آن­ها در ایتالیا هستند. ما علاقه‌­ی خاصی به ایتالیا و همچنین اسپانیا داریم، چون کیفیت و سبک محصولات سرامیکی ساخته شده در این دو جا در جهان بهترین هستند”.    

Victoria PLC که با سرمایه‌­سازی 1.5 میلیارد یورویی در فروش بورس اوراق بهادار قرار گرفته است، حدود 3500 کارمند و بیش از 20 کارخانه در انگلستان، اروپا، استرالیا و ایالات متحده دارد.

vicotria int

مقالات مرتبط

مواد جدید دیجیتال Inco

طیف وسیع محصولات دیجیتال Inco، امکان تنوع بخشیدن به محصولات و تولید سطوحی با ظاهر بسیار طبیعی و مشخصات فنی و زیباشناختی بی‌نظیر را برای

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید