اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share
باز تعریف سرامیک با محافظتی که زندگی بخش است

از سال 2006 تا کنون Microban® به طور گسترده‌ای برای توسعه فناوری‌های اختصاصی که سطوح سرامیکی را با خواص ضد میکروبی ماندگار بپوشانند، کار کرده است. محلول‌های آن قبلاً توسط تولیدکنندگان سرامیک پیشرو در جهان، از جمله Panariagroup ، Dongpeng ، Keraben و Florida Tile استفاده شده‌اند.

نوشته کیمبِرلی چِرینگتون، Microban®

از دیوارها و میزهای کار در آشپزخانه‌ها تا کف‌پوش‌ها و سینک‌ها در حمام‌ها، سطوح سرامیکی که به طور مکرر استفاده می‌شوند، اغلب در معرض رشد میکروبی قرار دارند. رطوبت، خیس بودن، باقیمانده مواد غذایی، تماس انسانی و زوال مواد تمیز کننده همگی در آلوده شدنِ سطح مشارکت می‌کنند و بر تمیزیِ کلی محصولات سرامیکی تأثیر می‌گذارند.

سابیدن با مواد ضد عفونی کننده راهی اساسی برای کاهش حضور میکروب‌ها بر روی سطوح سرامیکی است. با این حال پژوهش نشان داده است که محصولات تمیز کننده ماندگاری محدودی دارند، به این معنی که به زودی و پس از آلوده شدن مجدد سطح، میکروب‌ها می‌توانند هر 20 دقیقه از لحاظ تعداد دو برابر شوند. برخلاف اسپری‌های ضد عفونی کننده، فناوری‌های سرامیک ضد میکروبی ذاتی (built-in) به طور فعال رشد میکروبی را بر روی سطوح سرامیکی کنترل کرده و در افزایش کارآییِ روال‌های شستشوی منظم، مؤثر واقع می‌شوند.

ضد میکروبی‌های ثبت شده برای سرامیکها

تولید سرامیک فرآیندی پیچیده با چالش‌های فنی فراوان است. سرامیک‌ها از خاک رس و دیگر عناصر خاکی طبیعی تشکیل می‌شوند؛ به این معنی که ترکیب مواد اولیه می‌تواند به میزان قابل توجهی تغییر نماید. افزون بر تغییرات در خودِ مواد معدنی طبیعی، متغیرهای فرآیندی متعددی وجود دارند که می‌توانند روی محصول نهایی تأثیر بگذارند؛ مانند دمای پخت، زمان و شرایط اتمسفری (هوای احاطه کننده). همچنین اضافه شدن ِفناوری ضد میکروبی می‌تواند یک فرایند چالش برانگیز باشد زیرا ممکن است برهمکنش‌هایی بین افزودنی ضد میکروبی و مواد معدنی کمکی در لعاب رخ دهند.

هر یک از این عوامل به صورت جداگانه و همچنین بر همکنش‌های شیمیایی بین آن‌ها، می‌تواند اثرات شگفت‌انگیزی ایجاد کند. اختلال در تعادل ظریفِ اجزای سازنده مختلف می‌تواند باعث خرابی، گدازش، لکه، ذوب شدن و یا در غیر این صورت بی‌مصرف شدن محصول سرامیکی و ویژگی‌های آن شود. دانش، مهارت و انعطاف‌پذیری فوق العاده‌ای می‌طلبد که همه این عوامل در نظر گرفته شوند و یک محصول سرامیکی تولید شود که نه تنها از نظر عملکردی و زیبایی شناختی خوشایند باشد بلکه در برابر رشد میکروبی نیز محافظت شود.

Microban® این تخصص را برای تولیدکنندگان سرامیک به همراه می‌آورد. از سال 2006 تا کنون این شرکت به طور گسترده برای توسعه فناوری‌ها و روش‌های تخصصی که خواص ضد میکروبی ماندگار به سطوح سرامیکی ببخشند، کار کرده است. محلول‌های آن کارآمد هستند (همان طور که با ASTM E3031-15 اندازه‌گیری شده‌اند)، برای یک فرآیند و محصولات تولیدکننده شفاف هستند و از نظر اقتصادی نیز عملی می‌باشند. بر خلاف TiO2، محلول‌های Microban® بدون نیاز به نور خورشید یا پرتوهای فرا بنفش برای فعال‌سازی، به مبارزه با رشد کنترل نشده میکروب‌ها بر روی سطوح سرامیکی کمک می کنند.

این ماده افزودنی در داخل لعاب سرامیکی وارد می‌شود و در تمام طول عمر سطح سرامیک (تا زمانی که لعاب سالم بماند) از محصول در برابر رشد میکروبی به طور دائم محافظت می‌کند. مهندسان سرامیک با تجربه Microban از نزدیک با تولیدکنندگان کار می‌کنند تا اطمینان حاصل نمایند که فناوری‌های ضد میکروبی به طور یکپارچه در فرآیندهای اختلاط و ساخت موجود ادغام می‌شوند. این باعث می‌شود تا سطح سرامیک با ویژگی‌های ضد میکروبی ذاتی ارتقاء یابد، بدون این که به زیبایی، عملکرد یا دوام آن خدشه وارد شود. اگر فرمولاسیون‌های سرامیک‌های ضد میکروبی فعلی Microban® نتوانند این نیازها را برآورده کنند، فرمولاسیون جدیدی توسعه داده خواهد شد.

ایمنی، محیط زیست و توسعه پایدار محصول

Microban® به ایمنی مصرف کننده، نظارت بر محیط زیست و پایداری متعهد است. فناوری‌های سرامیک‌های ضد میکروبی آن زیر نظر شرکت Microban Products توسعه داده می‌شوند و کیفیت آن‌ها کنترل می‌گردد؛ شرکتی که دارای گواهینامه ISO 9001: 2015 است و سابقه طولانی در استفاده ایمن دارد. فناوری ضد میکروبی SilverShield® موجود در فرمولاسیون‌های مواد افزودنی سرامیکی Microban® به اطلاع [مدیریت] آیین‌نامه محصولات پادزیست اتحادیه اروپا (Biocidal Products Regulation, BPR) رسانده می‌شود و در آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (Environmental Protection Agency, EPA) ثبت می‌شود.

این شرکت برای اطمینان از ایمنی فناوری ضد میکروبی در سراسر زنجیره تأمین، از زمان تحویل، دریافت و انبارش تا ورود به فرآیند ساخت و تجاری‌سازی در یک محصول اصلاح شده، فعالیت می‌کند. در طول ساخت مواد افزودنی سرامیکی ضد میکروبی پیشرفته، اقدامات ویژه‌ای برای اطمینان از ملاحظات پایداری در نظر گرفته می‌شوند؛ شامل تقریباً عدم تولید پسماند مواد اولیه در فرآیند آمیختن، بازیابی کامل و بازیافت آب فرآیندی مصرف شده و استفاده از گاز طبیعی به عنوان تمیزترین سوخت احتراقی در عملیات ذوب. علاوه بر این، فناوری‌های سرامیکی ثبت شده Microban® از اجزای سازنده خاص فرموله شده‌اند تا ماندگار باشند و اطمینان حاصل شود که آن‌ها در درون لعاب سرامیکی برای طول عمر مورد انتظار محصول باقی می‌مانند. نتیجه این کار یک سطح سرامیکی با دوام‌تر است که به طور فعال و 7/24 (7 روز در هفته و 24 ساعت در شبانه روز) با رشد میکروب‌های تخریب کننده مبارزه خواهد کرد.

Microban int

برای بیش از 35 سال، Microban® International نیروی محرکه فناوری‌هایی بوده است که در حال باز تعریفِ تمیزی هستند. فرمولاسیون‌های ضد میکروبی آن در بیش از 1000 محصول در سراسر جهان ساخته می‌شوند؛ از ظروف ذخیره مواد غذایی تا کاشی‌های سرامیکی. فناوری‌های پیشرفته سرامیک آن همراه با خدمات پشتیبانیِ کلید در دست به شرکت‌ها کمک می‌کند تا محصولاتی با مزیت رقابتی متمایز را ارائه دهند و در حال حاضر بعضی از تولیدکنندگان پیشرو سرامیک جهان شامل Panariagroup ، Dongpeng، Keraben Grupo و Florida Tile از آن استفاده می‌کنند و به آن اعتماد دارند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت www.microban.com مراجعه کنید

لینک ویدئو: www.youtube.com/watch?v=a6Qg9WdLnAU

ویدئوئی از سئوالات متداول درباره فناوری Microban® (ENG) را  پیوند دهید: www.youtube.com/watch?v=D-uL4RCzIAU

مقالات مرتبط

افتتاح شوروم جدید Sicer در Lebanon آمریکا

در روز افتتاحیه کارخانه جدید Sicer در Tennessee جدیدترین نوآوری‌های Sicer در حوزه تزئین سطوح سرامیکی به نمایش گذاشته خواهد شد.Sicer USA، که شعبه تولیدکننده

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید