اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

RAK Ceramics به دنبال توسعه درعربستان سعودی

گزارش RAK Ceramic حاکی از رشد قدرتمند درآمد و سود سهام در سال 2021 است.اعلام سرمایه­ گذاری­‌های جدید این گروه در کارخانه‌های امارات متحدۀ عربی، هند و بنگلادش و پروژه آتی توسعه در عربستان سعودی

ABDOLLAHنتایج سال 2021 RAK Ceramics که در هفتم  فوریه منتشر شد حاکی از بازگشت تدریجی این گروه مستقر در راس الخیمه به شرایط عادی است. پس از چهار فصل رشد متوالی، درآمد سالیانۀ این شرکت چند ملیتی اماراتی به 2.86 میلیارد درهم (687.5 میلیون یورو با نرخ مبادله‌­ای 31/12/2021) رسید که نسبت به سال قبل %21.8 رشد را نشان می­‌دهد. مجموع حاشیۀ سود ناخالص به بیشترین مقدار خود در طول تاریخ این شرکت، برابر با %36.2، رسید و مقدار EBITDA کل هم با افزایش 32.7 درصدی به 501.3 میلیون درهم (بیش از 120 میلیون یورو) و سود خالص با رشد 102.5 درصدی به 298.1 میلیون درهم (72 میلیون یورو) رسید. افزایشی که در مقایسه با سال 2020 رشد 102.5 درصدی و در مقایسه با سال 2019 رشد 45.3 درصدی را نشان می‌­دهد.

این رشد در نتیجۀ مشارکت هر سه حوزه ایجاد شده ­است: درآمد بخش کاشی با 21.3 درصد افزایش سالانه به 1.95 میلیارد درهم (468.7 میلیون یورو) رسید. درآمد بخش لوازم بهداشتی در تمامی بازارها به استثنای عربستان سعودی نسبت به سال قبل 17.5 درصد افزایش را نشان داد و درآمد بخش ظروف غذاخوری که حضور پررنگی در بخش خدمات غذایی و حمل­‌و­نقل هوایی دارد و در نتیجه در سال 2020 به شدت تحت همه­‌گیری بیماری سقوط کرده بود، نسبت به سال قبل 73 درصد بهبود را نشان داد.

در همۀ بازارهای جهانی به استثنای بازار داخلی فروش دو رقمی بود. کاهش سرعت پروژه­‌های ساخت‌­و­ساز در امارات با کاهش مقدار فروش کاشی باعث افت 3.1 درصدی درآمد کل در این بخش شد.

رشد درآمد گروه RAK Ceramics در کارخانه­‌های خود در هند و بنگلادش به ترتیب برابر با 60.9 و 30 درصد گزارش شده­ است. مشتریان زیاد اروپایی باعث شدند تا علیرغم افت ناشی از افزایش هزینه­‌های حمل­‌و­نقل در سه ماهۀ پایانی سال، که در نتیجۀ کمبود جهانی کانتینرهای حمل‌­ونقل بود، درآمد این گروه نسبت به سال قبل %17 افزایش پیدا کند. در خاورمیانه، به استثنای امارات و عربستان، شاهد رشد 48 درصدی درآمد بودیم.

پروژۀ توسعۀ بعدی RAK Ceramics متمرکز بر عربستان سعودی است، کشوری که سال مالی­اش با ادامۀ افزایش فروش، با رشد 26.7 درصدی بسته شد.

مقالات مرتبط

افتتاح کارخانه جدید Sicer Group در هند

این تولیدکننده لعاب و رنگ ایتالیائی، با افتتاح شعبه جدید خود در Morbi، درصدد گسترش جهانی برند خود است.Sicer که یکی از تولیدکنندگان با سابقه

افتتاح انبار HOB CERTEC در ایالات متحده

این تولیدکننده رولرهای کوره‌های سرامیک، با افتتاح یک انبار جدید در Newport، Delware فروش و ارائه محصولات به مشتریان آمریکایی را با سهولت بیشتری پیگیری

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید