اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

همکاری Gruppo B&T و Riwal در یک پروژه پایداری

Gruppo B&T تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته مورد نیاز برای مراحل اصلی فرآیندهای خط جدید Nuova Riwal Ceramiche در تاسیسات Roteglia را تامین خواهد کرد.

افزایش بهره‌وری انرژی و بهبود پایداری همچنان نقش بسیار مهمی را در سیاست‌های توسعه صنایع سرامیکی ایتالیا ایفا می‌کند: شرکت‌های تولیدی باید از نوسان در هزینه گاز اجتناب کنند و تابع مقررات اتحادیه اروپا درمورد اقتصاد دایره‌ای و بهره‌وری از انرژی باشند.

Gruppo B&T یکی از شرکای استراتژیک در زمینه ارائه فناوری‌های پیشرفته برای کارخانه‌های کارآمد و پایدار با فناوری پیشرفته است که با استفاده از ترکیبی از سیستم‌های بازیابی مواد خام و مخلوط هیدروژن و متان کار کرده انتشار CO2 کمتری دارند.

دستیابی به پایداری حداکثری در پروژه‌ای که اخیرا برای Nuova Riwal Ceramiche (Casalgrande Padana Group) اجرا شد بسیار چشمگیر است. این شرکت تولید محصولات سرامیکی برای تاسیسات Roteglia (RE)، یک خط کامل تولید ظروف چینی با پیشرفته‌ترین تجهیزات پرس، خشک‌کردن، پخت، تکمیل و ذخیره‌سازی خودکار را به Gruppo B&T سفارش داد.

فرم‌دهی محصولات در این کارخانه با استفاده از فناوری پرس روی تسمه بدون قالب و سرعت بالا به نام SUPERA® Rapida که در نسخه 18000 تنی برای تولید قطعاتی با اندازه 60×60 سانتیمتر تا 120×240 سانتیمتر و ضخامت 20 میلیمتر طراحی شده انجام می‌شود. این خط امکان تولید اندازه‌های سنتی را هم دارد و از حیث کارائی بالا و کاهش مصرف و هزینه‌ها منحصر به‌فرد است. Nuova Riwal Ceramiche برای این منظور SUPERA® Rapida را به سیستم ابداعی ®Start&Stop تجهیز کرد. این سیستم ابتکاری شامل یک واحد کنترل هیدرولیک و پمپ‌های قابل تنظیم با چرخه پرس است و در مقایسه با پرس‌های معمولی %50 انرژی کمتر مصرف می‌کند.

پانچ بالائی این پرس نگهداری ساده‌ای دارد. این پانچ با رزین فوق سخت پوشش داده شده و توسط یک محفظه محیطی به ثبت رسیده محافظت می‌شود. در نتیجه دیگر نیازی به برش و اصلاح کاشی پس از اعمال فشار وجود ندارد و تنها 1 تا %2 از وزن کاشی در فرپایمد برش حذف می‌شود که همین مقدار ناچیز هم در فرآیند بازیافت مورد بازیابی کامل قرار می‌گیرد. فرآیند برش سبز که توسط Ancora (شرکت تخصصی در زمینه فناوری تکمیل) توسعه داده شده، حداکثر انعطاف و انطباق‌پذیری از حیث اندازه و ضخامت محصول را تضمین کرده و در عین حال ضایعات پخت نشده را نیز کاملا حذف می‌کند.

پس از پرس یک خشک کن افقی 7 لایه در خط تعبیه شده و بخش پخت به یک کوره غلتکی تک لایه Titanium®H2 مجهز است. فعالیت کوره با ترکیب تا 30 درصدی هیدروژن و متان باعث کاهش قابل توجه انتشار دی‌اکسید کربن می‌شود.

در خروجی کوره خط گونیا کردن خشک TORNADO محصول Ancora قرار داده شده است. این فناوری باعث بهبود قابل توجه کارایی فرآیند شده و هزینه‌های عملیاتی را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد. بهره‌وری تا 20000 متر مربعی این دستگاه در نتیجه سیستم لیزری جدیدی به دست آمده که با اندازه‌گیری میزان حذف در زمان واقعی، به طور کاملا خودکار و پیوسته تنظیم می‌شود.

Fabio Tarozzi ریاست و مدیریت عامل Gruppo B&T اظهار داشت: “این همکاری تمایل ما به هدایت صنعت سرامیک به سمت راه‌حل‌های هوشمندانه، پایدار و صرفه‌جویی در مصرف انرژی را نشان می‌دهد. پروژه انجام شده با Nuova Riwal پاداش رویکرد متمرکز ما در تولید مراکز تولیدی سبز و کارآمد و تلاش برای کاهش هزینه‌های تولید بوده است. در این پروژه تمامی فناوری­های اخیر ما به کار گرفته شده اند و استانداردهای جدیدی در تولید محصولات سرامیکی ایجاد شده است”.

مقالات مرتبط

افتتاح شوروم جدید Sicer در Lebanon آمریکا

در روز افتتاحیه کارخانه جدید Sicer در Tennessee جدیدترین نوآوری‌های Sicer در حوزه تزئین سطوح سرامیکی به نمایش گذاشته خواهد شد.Sicer USA، که شعبه تولیدکننده

آغاز تولیدات Kaleseramik در عراق

تولید محصولات تحت برند Kalebodur از 19 می در تاسیسات زیرمجموعه این تولیدکننده کاشی چینی در Al-Sadaf عراق آغاز شد.این تولیدکننده شناخته‌شده کاشی و سرامیک

راه‌اندازی خط تولید %100 سبز Revigrés

Revigrés، شرکت Gruppo B&T را به عنوان شریک استراتژیک در پروژه‌های گسترش و پایداری برگزید.Revigrés که یکی از تولیدکنندگان برجسته کاشی و سرامیک در پرتغال

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید