اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

گروه Bozzetto: مواد شیمیایی بسیار کارآمد در صنعت سرامیک

این گروه شیمیایی ایتالیایی بر­آن است تا تولیدات بیشتری در حوزۀ صنایع کاشی و نسوز خود که شامل چسب­‌های FlubeCer، محصولات VebeCer و افزودنی­‌های Flube PA است داشته باشد.

Bozzetto logo2022در حال حاضر دامنۀ فعالیت­‌های این شرکت چند ملیتی مواد شیمیایی که دفتر اصلی آن در Filago (Bergamo) قرار دارد در سال 1919 تاسیس شده­، به بخش‌­های صنعتی مختلفی مانند منسوجات، تصفیۀ آب، لوازم شوینده و آرایشی، مواد شیمیایی کشاورزی، ساخت‌­وساز و اخیرا صنعت سرامیک گسترش یافته است.

Dispersion Solutions division در بخش ساخت­‌وساز مشغول به فعالیت است و طیف وسیعی از محصولات مانند روان­‌کننده­‌های بتن و ملات، مجموعه‌­های دیرگیرکنندۀ بتن، ضامن‌­های ماندگاری کارایی و افزودنی‌­هایی برای ساخت تخته­‌های گچی را تولید می­‌کند. طی سال‌های اخیر Bozzetto محصولاتی برای تولید سرامیک و مواد نسوز هم ارائه کرده است. این افزودنی­‌های مایع و پودری در نتیجۀ تحقیقاتی که در آزمایشگاه­‌های بسیار پیشرفتۀ گروه انجام می­‌شوند دائما توسعه می­‌یابند. مجموعۀ افزودنی­‌های Flube PA پرفروش ترین محصول این گروه در تولیدات مربوط به مواد نسوز هستند. این افزودنی­‌ها علاوه بر ایجاد قابلیت پراکندگی بالا، با کاهش مصرف مقدار آب باعث کاهش خطر شکستگی هم می‌­شوند. دو گروه محصول FlubeCer و VebeCer به صنعت کاشی اختصاص داده ­شده­‌اند و در حال حاضر محبوبیت و معروفیت زیادی بین تولیدکنندگان کشورهای مختلفی دارند. FlubeCer که یک بایندر قدرتمند است باعث بیشتر شدن استحکام مکانیکی بدنه­‌های سرامیکی و مصرف کمتر انرژی می‌­شود. این محصول در مقایسه با برخی از محصولات دیگری که به طور سنتی در این حوزه مورد استفاده قرار می­‌گیرند باعث افزایش کارایی فرآیند می­‌شود. محصولات سری VebeCer حتی در Ph و دماهای بالا هم بسیار پایدار و کارآمد هستند.

گروه Bozzetto با داشتن رشد فروش ثابت (گردش مالی تلفیقی این گروه در سال 2021 به 195 میلیون یورو رسید) برای گسترش فعالیت­‌های خود در بخش کاشی و سرامیک هم برنامه ­ریزی‌­هایی دارد و بر آن است تا با تمرکز بر تحقیق و توسعه، دامنۀ محصولاتش را به راه­‌حل‌­های متناسب برای تولیدات خاص گسترش دهد. این مجموعه به طور خاص قصد دارد تا خود را به عنوان یک شریک قابل اتکا به بازارهای داخلی و اروپایی که بازار اصلی فروش آن هستند، معرفی کند. درآمد بخش Dispersion Solution که شامل چهار کارخانه در ایتالیا، اسپانیا، ترکیه و لهستان است در سال 2021، بالغ بر 35 میلیون یورو، معادل با %18 از گردش مالی تلفیقی گروه بوده­‌ است.

مقالات مرتبط

خریداری سهام ABK توسط Cleaon Capital

Cleon با سرمایه‌گذاری 45 میلیون یورویی، منابع مالی لازم برای رشد گروه ABK را فراهم می‌آورد و در کنار شرکای موسس می‌ایستد. بخش اعظم این

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید