اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share

نقش مهم طراحی و پایداری در کنفرانس Ceramics Value

کنفرانس فنی هفدهم اکتبر در Fiorano با موقعیت چشم‌گیری همراه بود. این کنفرانس توسط Ceramic World Review سازمان‌دهی شده بود.

بیش از 250 متخصص هفدهم اکتبر در سالن اجتماعات گالری Florim در Fiorano Modense گرد هم آمدند تا در کنفرانس فنی با عنوان “سرامیک‌های ارزشمند- فناوری­ها و مواد مورد نیاز برای سطوح متعلق به آینده” که توسط Ceramic World Review و با همکاری Acimac برگزار شده بود، شرکت کنند.

برگزاری مجدد کنفرانس سنتی سالیانه Ceramic World Review به منطقه سرامیکی Sassuolo پس از یک وقفه چندین ساله بر اثر همه‌گیری بیماری، مورد توجه بسیار متخصصین قرار گرفت.

Paolo Lamberti ریاست Acimac اظهار داشت: “این حضور گسترده اهمیت ملاقات رو در رو و گفتگو درباره مسائل مربوط به آینده و نوآوری در محصولات را برای نقش‌آفرینان این منطقه روشن کرد. هر چه باشد، ترویج خلاقیت و نوآوری در DNA ما نهفته است”.

نوآوری با تمرکز ویژه بر مفهوم ارزش، یکی از کلیدی‌ترین موضوعات کنفرانس بود.

Paola Giacomini سردبیر Ceramics World Review و گرداننده کنفرانس چنین اظهار داشت: “انتخاب این موضوع با توجه به عبور صنعت سرامیک ایتالیا از بحران‌های دو سال گذشته با تمرکز بر تمامی انواع ارزش، از جمله ارتقای ارزش محصولات صورت گرفت. هدف از برگزاری این کنفرانس بررسی نقش فناوری‌ها و مواد جدید در افزایش ارزش محصولات از طریق بهبود کیفیت فنی، زیبایی شناسی، طراحی یا پایداری است”.

9شرکت‌کننده در این کنفرانس، BMR, Colorobbia, Gruppo B&T-Projecta, Sacmi, Sicer Smaltochimica, Surfaces Group, System Ceramics و Vetriceramici برداشت شخصی خود از سرامیک‌های ارزشمند را  با سخنرانی‌هایی که به بررسی نقش خط تولید از طراحی و تحقیقات زیبائی شناسی گرفته تا شکل‌دهی، تزئین، پخت و تکمیل سطوح سرامیکی در تولید این محصولات می‌پرداخت، ارائه دادند.

تولید محصولاتی با شباهت بسیار زیاد به مواد طبیعی (با استفاده از افکت‌های تمام بدنه و سطوح سه بعدی) و رنگ به‌عنوان یک عنصر کلیدی در ایجاد نمای لوکس، از مهم‌ترین موضوعات مطرح‌شده در این کنفرانس بودند. در حوزه فرآیندهای تولیدی نیز گزارش Sacmi درباره تحقیقات جاری در زمینه فرآیندهای حرارتی با تاثیر آلایندگی صفر، توجهات زیادی را به خود جلب کرد.

در اینجا فقط به زبان ایتالیایی موجود است: ویدیوهای ارائه ها و اسلایدهای کامل

این کنفرانس با یک میزگرد اختصاصی در زمینه “ارزش طراحی” و با حضور دو ارائه‌دهنده از گروه شرکت‌های طراحی Asimac، Paolo Lamberti (از Tecnografica) و Elena Pellesi از (Digital Design) به همراه Federio Borziani ریاست توسعه محصولات در گروه Florim به پایان رسید.

کنفرانس “سرامیک‌های ارزشمند” بخشی از رویداد “روزهای تولید ایتالیا” بود که توسط ACIMAC، UCIMA و AMAPLAST برگزار شد و در روزهای 18 و 19 اکتبر و در موضوع تحولات دیجیتال و خدمات رسانی در صنایع تولیدی ادامه یافت.

مقالات مرتبط

رویدادهای سپتامبر Gruppo B&T

این گروه از 18 سپتامبر تا 6 اکتبر درهای bt-Space را برای FUORISALONE به روی بازدیدکنندگان خواهد گشود و در Cersaie و Marmomac نیز شرکت

برگزاری چهلمین نمایشگاه Cersaie

Cersaie 2023 که مهم‌ترین نمایشگاه صنعت سرامیک در جهان محسوب می‌شود، از روز دوشنبه هفته گذشته در بولونیا آغاز به کار کرد.بالاخره انتظارها به پایان

بازگشت Tecnografica Tecnotour

نمایشگاه Tecnografica از 25 تا 29 سپتامبر در Casatellarano با به نمایش گذاشتن نوآوری‌ها و تزئینات جدید سطوح سرامیکی پذیرای بازدیدکنندگان بود.آغاز به کار Cersaie،

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید