اشتراک گذاری در twitter
Tweet
اشتراک گذاری در facebook
Share
اشتراک گذاری در linkedin
Share
تعهد دائمی Florim به پایداری

شانزدهمین گزارش پایداری Florim به تشریح تعهدات اقتصادی، اجتماعی، زیست‌محیطی این گروه و همچنین نتایج به دست آمده توسط این مجموعه در سال 2023 و اهداف تعیین شده برای سال 2024 می‌پردازد.

Florim یک مجموعه سود ده که از سال 2020 موفق به اخذ گواهینامه B Crop شده است، شانزدهمین گزارش پایداری خود را منتشر کرد. نتایج اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی مندرج در این گزارش حاکی از اراده گروه برای دستیابی به اهداف تعیین شده و تعهد همیشگی به ایجاد و افزایش ارزش برای تمامی سهامداران خود است.

Claudio Lucchese مدیریت مجموعه در این رابطه اظهار داشت: “سال پیش با وقوع یک درگیری مسلحانه دیگر و بی­ثباتی مداوم ژئوپلیتیکی و تاثیرات نامطلوب این دو بر نظام اقتصادی به خاطر سپرده خواهد شد. با وجود کاهش حجم فروش نسبت به سال 2022 این مجموعه همچنان به آینده خوش‌بین است. نتایج بسیار خوبی در سال‌های اخیر کسب شده اند و Florim سرمایه‌گذاری‌هایی را که در سال 2022 آغاز کرده بود، ادامه داد.

افزایش سرمایه‌گذاری باوجود کاهش درآمد

پروفایل اقتصادی گروه در سال 2023 حاکی از درآمد تلفیقی 467 میلیون یوروئی است که از مقدار 584 میلیون یورو سال 2022 کاهش یافته است.

این رکود که مرتبط با کاهش تقاضای عمومی برای محصولات سرامیکی است به معکوس شدن روند رشد قابل توجه بازارهای اصلی مرجع در سال‌های 2021 و 2022 منتهی شد. در سال 2023، حاشیه EBITDA و EBITDA نیز تحت تاثیر کاهش فروش و افزایش هزینه­ حامل‌های انرژی و پرسنل در کسب و کار ایالات متحده قرار گرفتند.

با این وجود رکود نتوانست روند سرمایه‌گذاری را که در سال 2023 به 121 میلیون یورو و در دوره دو ساله 2022-2023 در مجموع به بیش از 270 میلیون یورو رسید را آرام کند. این مقدار افزایش قابل توجهی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد و در راستای طرح سال 2022 برای نوسازی کارخانه و تمرکز بر نوآوری، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و بهبود کیفیت محصولات است.

سرمایه‌گذاری انجام شده در کارخانه‌های ایتالیائی و در درجه اول سایت Mordano و همچنین ادامه ساخت و ساز تاسیسات جدید تولید و گسترش و نوسازی ساختمان­های موجود به 62 میلیون یورو رسید. بخشی از کارهای انجام شده نیز مربوط به سایت Fiorano و ساخت کارخانه جدید 3 (به مساحت 2800 متر مربع) بود. علاوه بر موارد فوق بخش‌های پرس‌ها، کوره‌ها، آسیاب، لپینگ و مرتب سازی محصولات در کارخانه 1 نیز مورد بازسازی قرار گرفت. این کارخانه به تولید ظروف چینی ­استون­ور (stoneware) در اندازه‌های سنتی اختصاص دارد و هدف از انجام تغییرات در آن بهینه‌سازی خطوط تولید، افزایش راندمان و کاهش مصرف انرژی بوده است.

پروژه سرمایه‌گذاری در خارج از کشور نیز با سرمایه‌گذاری 55 میلیون دلاری در کارخانه Florim ایالات متحده و در طول سال ادامه پیدا کرد. این سرمایه‌گذاری شامل تکمیل یک انبار جدید به مساحت 40000 متر مربع و امکان تولید اسلب‌های سرامیکی بزرگ بود.

این گروه از سال 2011 تاکنون 64 میلیون یورو در زمینه پایداری سرمایه‌گذاری کرده است که 6 میلیون دلار از این مقدار در سال 2023 بوده است.

فروشگاه پرچمدار Florim

افتتاح فروشگاه‌های پرچم­دار این مجموعه در مهم­ترین شهرهای جهان ادامه دارد.

Florim فروشگاه پرچمدار نیویورک خود را در سال 2023 به مکان جدید در خیابان پنجم انتقال داد و سپس در سال 2024 فضای جدیدی را در لندن افتتاح و همچنین فروشگاه میلان خود را بازسازی کرد. این گروه قصد دارد تا فضای جدیدی را در رم افتتاح کند. در سال 2023 یک فروشگاه پاپ آپ جدید نیز در لس‌آنجلس افتتاح شد و قرار است تا پایان سال 2024 یک فروشگاه پرچم­دار جدید نیز در این شهر افتتاح شود.

ابتکارات زیست‌محیطی

تعهد Florim به پایدارسازی مدل‌های تجاری، در سال 2023 روی همه جنبه‌های تولید متمرکز شد. این مجموعه از سال 2022 شروع به تغییر فرآیندهای صنعتی خود به منظور کاهش ضخامت کاشی‌های سنتی از 10 به 9 میلیمتر کرد. این تغییرات به کاهش مصرف مواد خام، آب، برق و متان و همچنین کاهش انتشار گاز دی‌اکسید کربن و در نتیجه بهبود پایداری منتهی شد.

ساخت یک مخزن جمع‌آوری آب باران (350 متر در 6.2 متر) در کارخانه Mordano از ابتکارات جدید دیگر این مجموعه بود و باعث بازیابی و استفاده مجدد از حدود 7 میلیون لیتر آب باران در سال 2023 شد.

این مجموعه بر تولید انرژی پاک تاکید دارد و تاکنون 127000 مترمربع پنل فتوولتائیک با توان خروجی 12.3 مگاوات بر ثانیه را نصب کرده است. استفاده از پنل‌های فتوولتائیک و ژنراتورهای همزمان در دوره 12 ساله نصب و راه‌اندازی آن‌ها از انتشار 152845 تن گاز دی‌اکسید کربن جلوگیری کرده و 23457 تن از این مقدار تنها در سال 2023 بوده است. سال گذشته برق خود تولید شده، %78 از کل مصرف الکتریسیته مجموعه را پوشش داد. این دستاورد به اخذ گواهینامه UNI EN ISO 50001 در سیاست مدیریت موثر انرژی منتهی شد.

پروژه سطح خنثی دی اکسید کربن یکی دیگر از ابتکارات این مجموعه است و به موادی که قابلیت خنثی کردن دی‌اکسید کربن منتشر شده در طول فرآیند تولید و در کل چرخه حیات محصول را دارند متمرکز است.

Florim در سال 2023، 44168 تن ضایعات تفکیک شده (شامل ضایعات پخت شده) را مورد بازیابی قرار داد. این مقدار برابر با %99 از کل مقدار ضایعات است. با این وجود در صورت در نظر گرفتن سایت ایالات متحده، میانگین نرخ بازیافت این مجموعه %87 است.

تعهد این مجموعه به افزایش پایداری باعث به‌کار­گیری 2 کامیون برقی و نصب یک سیستم شارژ پرقدرت کامیون‌های برقی در هر دو کارخانه Fiorano و Mordano شد. استفاده از این کامیون‌ها از ژوئن تا دسامبر 2023 از انتشار 148 تن گاز دی‌اکسید کربن جلوگیری کرد.

خدمات رفاهی

Florim در سال 2023 با ارائه بسته‌های حمایتی متنوع از جمله برنامه‌های چکاپ رایگان، تخفیف ویزیت دکتر متخصص و آزمایش‌های تخصصی، مراکز تفریحات تابستانی رایگان برای فرزندان کارکنان، توزیع کوپن‌های  سوخت و… به حمایت از سلامت، رفاه، بهداشت و ایمنی کارکنان خود ادامه داد. در طول سال بیش از 26600 ساعت برنامه آموزش فنی، دیجیتال، بهداشت و ایمنی ارائه شد و با افتتاح پرتال افشاگری، کارکنان و طرف‌های خارجی می‌توانند موارد تخلف، خشونت، تضاد منافع، عدم انطباق قانونی و نقض قوانین اخلاقی را گزارش کرده و به مدل سازمانی هیئت نظارت دسترسی داشته باشند.

اهداف سال 2024

در شانزدهمین گزارش پایداری سالانه Florim، اهداف این مجموعه برای سال 2024 به شرح زیر تعیین شده اند:

تمدید گواهینامه B Crop

کاهش 25 درصدی مصرف برق در بخش آسیاب کارخانه 1 در Fiorano

جمع‌آوری %5 آب باران بیشتر نسبت به سال 2023

معرفی یک ماده خام جدید به چرخه تولید

به‌کار­گیری مواد جدید پایه آب برای اعمال تزئینات دیجیتال

افزودن مجموعه‌های جدید به طیف محصولات CarbonZero

اعمال و پذیرش رسمی روش‌های چابک (Agile method)

مقالات مرتبط

از سر گرفته شدن رشد صادرات چین

رشد 6.2 درصدی صادرات صنعت کاشی و سرامیک چین در سال 2023، روند نزولی سال‌های قبل را معکوس کرد.صنعت کاشی و سرامیک چین با رشد

مقاله های اخیر

عناوین اصلی

بیشتر بخوانید